گرانی میوه؛ چرا؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:58 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۲۰۶۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸
تکلیف سازمان های ذی ربط مشخص است، عرضه مستقیم میوه، حذف واسطه ها و جلوگیری از طمع عمده فروشان چاره کار گرانفروشی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با ۱۸:۳۰ در باره افزایش قیمت میوه در بازار و میدان‌های تره بار گفت: کمبود میوه در کشور نداریم و علت گرانی کمبود نیست. در تولید کوتاهی نشده است.

برومندی افزود: ۶۰۸ هزار تن سیب و ۵۰۰ هزار تن پرتقال در سردخانه‌ها در حال توزیع شدن است. کنترل قیمت میوه به عهده وزارت صمت است نه ما. 
 
"سید داوود موسوی" نماینده وزارت صمت گفت: میوه جزء اقلام و کالا‌های با اولویت یک و مشمول قیمت گذاری تثبیتی نیست. گزارش‌های ارائه شده هم کارشناسی نیست. قیمت میوه بستگی به مولفه‌ها و عوامل موثر بر قیمت آن دارد. از میوه‌ی سر درخت تا قیمت تمام شده در دست مصرف کننده تفاوت وجود دارد و طبیعی است.

او با بیان اینکه سود مصوب خرده فروشی و کسبه ۳۵ درصد است، گفت: از اول تا پایان بهمن ماه گذشته ۱۵ هزار و ۴۹۵ مورد تخلف ثبت شده است. همه ملزم به رعایت قیمت‌های مصوب کالا‌ها هستند.

موسوی با بیان اینکه رسانه ملی از تولید کنندگان و باغداران حمایت می کند، گفت: باید از حلقه‌های که موجب افزایش قیمت اجناس در بازار می‌شوند جلوگیری کنیم.
او گفت: تکلیف همه مشخص است باید عرضه مستقیم انجام و واسطه های اضافه حذف شود.

"مصطفی دارایی‌نژاد" رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره‌بار با بیان اینکه کف قیمت پرتقال ۹ هزار تومان دربازار تره بار است، گفت: قیمت سیب روی درخت ۶ تا ۷ هزار تومان است و این سیب برای باغدار ۱۲ هزار تومان هزینه دارد.

دارایی‌نژاد با اشاره به اینکه حلقه واسطه بین باغدار با مصرف کننذه است، افزود: در زمان ۲ ساعت و در یک محوطه محصور شده در ۲۷۵ هکتار‌ میدان تره بار، کف و کشف قیمت میوه را مشخص می‌کنیم.
 
قیمت ها می شکند
او گفت: از ۱۵ اسفند عرضه میوه دو برابر شده است و در شب عید امسال قیمت‌ها می‌شکند.
رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره‌بار افزود: طبق مصوبه فروشندگان در میدان‌های تره بار ۱۵ درصد و خرده فروشان ۱۵ درصد به قیمت میوه افزوده می‌شود.

"احمد جعفری‌نسب" مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه ۷۲۰ پرونده گران فروشی در ۴ ماه گذشته تشکیل شده است، گفت: کمتر از ۷۲ ساعت به این پرونده‌ها رسیدگی شده و ۳ میلیارد تومان جریمه برای متخلفان صادر شده است.

او گفت: اگر بخواهیم جلو گرانفروشی‌ها گرفته شود باید با عمده فروشی‌ها برخورد جدی شود.
جعفری‌نسب افزود: با وجود ۱ هزار و ۲۰۰ اکیپ گشت نظارتی همچنان این تعداد برای رصد بازار کم است.
برچسب ها: میوه ، گرانی ، شب عید ، نوروز
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°