فرمانده ناجا: با اراذل و اوباش با اقتدار برخورد می‌کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:14 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۲۱۱۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه پلیس باید مظهر اقتدار باشد، گفت: با اراذل و اوباش، با اقتدار برخورد می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم امنیت مردم را خدشه دار کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار "حسین اشتری" در همایش سراسری میثاق با ولایت ویژه روسای کلانتری ها، فرماندهان پاسگاه‌ها و مراکز انتظامی (ویدئو کنفرانسی) اظهار داشت: مهربانی و عدالت پلیس مشمول آحاد مردم و مراجعان است و در عین حال نیروی انتظامی در مقابل اراذل و اوباشی که در صددند با سلاح گرم یا سرد، عرض اندام کنند و امنیت، آرامش و آسایش مردم را هدف قرار بگیرند، با اقتدار برخورد می‌کند و اجازه نمی‌دهیم اراذل و اوباش امنیت مردم را خدشه دار کنند و این افراد بدانند در رصد پلیس هستند.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود تحول در کلانتری و پاسگاه‌ها را شامل مولفه‌های متنوعی دانست و گفت: این تحول‌ها شامل تغییرات در ابنیه، اماکن، تجهیزات و ... است، در عین حال در تحقق این مهم به تعالی و استانداردسازی رفتار نیرو‌های پلیس تاکید ویژه‌ای داریم.

تقویت واحد‌های صفی و سرپنجه‌های ناجا

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تقویت واحد‌های صفی و سرپنجه‌های نیروی انتظامی را در اولویت و دستور کار می‌دانیم، مطرح کرد: باید از نیروی وظیفه شناس و متعهد حمایت و معاضدت شود و اقدامات چند سال گذشته، موید این مهم است.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه در شأن سرباز ولایت و پلیس در تراز انقلاب اسلامی رفتار و عمل کنیم، گفت: راهبردهایمان برگرفته از منویات مقام معظم رهبری " مدظله العالی" است.

سردار اشتری با قدردانی از حضور تک تک روسای کلانتر‌ها و فرماندهان مراکز انتظامی و پاسگاه‌ها در این همایش سراسری بیان کرد: از زحمات شبانه روزی آحاد همکاران خدوم و ایثارگرم در سراسر کشور قدردانی می‌کنم که به صورت جهادی و ایثارگرانه به مردم خدمات ارائه می‌کنند؛ خدمت به مردم عبادت است و باید این توفیق را قدر بدانیم.

وی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری همایش میثاق با ولایت به همت پلیس پیشگیری ناجا یادآور شد: لازم می‌دانم از دست اندرکاران برگزاری این همایش سراسری به ویژه سردار "مهدی معصوم بیگی"؛ رئیس پلیس پیشگیری ناجا و همکارانشان در ستاد ناجا قدردانی کنم.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اولویت تحول در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها مطرح کرد: مقام معظم رهبری "مدظله العالی" در فرمایش‌هایی با اشاره به اهمیت و کارکرد کلانتری‌ها و پاسگاه ها، این مراکز را ویترین نظام و پیشانی نیروی انتظامی معرفی کردند، این بیان‌ها حاکی از اهمیت کلانتری ها، پاسگاه‌ها و مراکز انتظامی است که بیشترین ارتباط و تعامل را با مردم دارند و در عین حال با ارائه بیشترین خدمات به مردم و مراجعان، به نوعی تابلوی نظام نیز معرفی می‌شوند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به حضور گسترده نیرو‌های پلیس از مرز تا مرکز به اهمیت تامین نظم و امنیت در کشور پرداخت و گفت: نیروی انتظامی دارای گستردگی و تنوع ماموریت است و در این حال با وسعت اختیارات قانونی حین اجرای ماموریت‌ها با آحاد مردم در طیف، سنین و جنس مختلف در ارتباط است، تامین و توسعه نظم و امنیت بر عهده نیروی عظیم انتظامی است که این مهم با همت و تلاش شبانه روزی و فداکارانه همکارانم در سراسر کشور محقق می‌شود.

قدردان امنیت باشیم

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه باید قدردان امنیت مطلوب و مثال زدنی حاکم بر کشور باشیم، خاطرنشان کرد: نتیجه زحمات شبانه روزی همه نیرو‌های پلیس از مرز تا مرکز، رضایت مندی مقام معظم رهبری "مدظله العالی" و مردم از پلیس است که این مهم را بالاترین سرمایه و مدال افتخاری بر سینه می‌دانیم.

ارتقاء میزان اعتماد و رضایت مردم از پلیس

سردار اشتری با اشاره به نظرسنجی‌های نهاد‌های برون سازمانی، از ارتقاء میزان اعتماد و رضایت مردم از نیروی انتظامی خبر داد و یادآور شد: بر مبنای این ارزیابی و نظرسنجی صورت گرفته میان چندین دستگاه خدمات رسان به مردم، خوشبختانه شاهد رشد رضایت مردم از پلیس هستیم که این مهم پشتوانه محکمی برای ماست.

وی تاکید کرد: مردم قدردان زحمات فرزندان خود در نیروی انتظامی هستند و به فرزندان خود در این نیروی علاقه مند می‌باشند، امروز آحاد مردم، همراهی و همکاری حداکثری با پلیس دارند و پلیس را پناهگاه خود می‌دانند.

سردار اشتری با اشاره بر اینکه راهبردهایمان برگرفته از منویات مقام معظم رهبری است، بر لزوم تحقق پلیس " ولایی"، "متعهد" و "حرفه‌ای گرا" تاکید و بیان کرد: بایستی حرفه‌ای باشیم و حرفه‌ای عمل کنیم. br/ عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به توصیه و انتظار مقام معظم رهبری "مدظله العالی" از پلیس در راستای تحقق رویکرد "اقتدار توام با عدالت و مهربانی " مطرح کرد: نیرو‌های پلیس بایستی، آموزش دیده، آشنا به ماموریت، حرفه‌ای و با رویکرد اقتدار توام با مهربانی و عدالت باشند.

قدردان پیام سراسر لطف رهبری هستیم

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری "مدظله العالی" همزمان با هفته نیروی انتظامی در سال جاری خاطرنشان کرد: پیام سراسر عنایت و لطف معظم له خطاب به همه کارکنان نیروی انتظامی از مرز تا مرکز، از صف تا ستاد بود و این پیام برگ زرینی در کارنامه پلیس است و حاکی از تلاش همه همکارانم می‌باشد؛ ما قدردان پیام سراسر لطف و محبت فرماندهی معزز کل قوا " مدظله العالی" هستیم و تلاش روزافزونی برای کسب رضایت معظم له داریم.

فرمانده نیروی انتظامی بر لزوم برخورد شایسته و مناسب با مردم به خصوص حین اجرای ماموریت و اعمال قانون تاکید کرد و گفت: اعمال قانون بایستی با ادب و اخلاق باشد؛ نسبت به مردم پاسخگو باشیم و در شأن پلیس در تراز انقلاب اسلامی و سرباز ولایت رفتار کنیم.

سردار اشتری در ادامه رسیدگی به مشکلات سازمانی، رفع کمبود‌ها و ارتقاء وضعیت رفاهی و معیشتی کارکنان را از اولویت‌های جدی برشمرد و افزود: بنده شخصا برای تحقق این موضوعات تلاش می‌کنم چرا که معتقدم با وجود سختی ماموریتی کارکنان و تلاش شبانه روزی، نیرو‌های خدوم و زحمتکش پلیس نبایستی دغدغه معیشت و رفاه داشته باشند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود و ارتقاء وضعیت معیشتی و رفاهی کارکنان، یادآور شد: در راستای تحقق این مهم گام‌های مطلوبی در حوزه افزایش و ترمیم حقوق، اجرای برنامه‌های نهضت مسکن کارکنان طی یک برنامه پنج ساله و .. را دنبال می‌کنیم.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در فرآیند اجرای تامین نهضت مسکن کارکنان به دنبال این هستیم که طی یک بازه زمانی پنج ساله که حدود یک سال و چند ماه از آن را سپری کرده ایم، نیرو‌های پلیس، " خانه دار" شوند.

سردار اشتری در بخش پایانی سخنان خود با تاکید مجدد بر اینکه قدردان زحمات شبانه روزی همه همکارانم از صف تا ستاد هستیم، درباره افزایش اعتبارات و بودجه ناجا پیرو مذاکرات صورت گرفته با مجلس شورای اسلامی، دولت و ستاد کل نیرو‌های مسلح، اظهار امیدواری کرد و گفت: تلاش کردیم که تعهداتمان را پاسخگو باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°