زمستان جمعیتی...
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:37 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۲۱۲۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
اگر زمانی فکر می کردیم جمعیت زدایی مطلوب است اکنون می دانیم مشکلات اقتصادی که کاهش باروری ایجاد کرده است را تنها می توان به عنوان زمستان جمعیتی توصیف کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
زوال باروری باعث زوال اقتصادی می‌شود، اما قبل از اینکه به افزایش باروری بعنوان راه حل احتمالی فکر کنیم، بهتر است نگاه دوباره به افزایش سرمایه انسانی داشته باشیم.
 
آخرین و تنهاترین امید برای بهبود اقتصاد بعد از افزایش باروری بهبود سرمایه انسانی از جمله بهبود سطح تحصیلات بوده است.  تقویت بنیان خانواده  می تواند اقتصاد را تقویت کند و از رسیدن زمستان جمعیتی جلوگیری کند.
 
در تمام تاریخ بشر جمعیت جهان رشد کرده است، از 250 سال قبل جمعیت جهان به طور نمایی رشد پیدا کرده اما از 50 سال اخیر جمعیت اکثر کشورهای فقیر و غنی تا 50 درصد کاهش یافته و برخی جمعیت ها رو به زوال رفته اند بنابراین اگر زمانی فکر می کردیم جمعیت زدایی مطلوب است اکنون می دانیم مشکلات اقتصادی که کاهش باروری ایجاد کرده است را تنها می توان به عنوان زمستان جمعیتی توصیف کرد بنابراین برای جلوگیری از زوال جمعیتی و غلبه زمستان جمعیتی باید بتوانیم خانواده را متعهد و در سطح فرهنگی تقویت کرد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°