کاشت ۱.۵ میلیون اصله درخت مثمر در سراسر کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:32 - چهارشنبه 25 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۲۱۳۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
همزمان با افتتاح و یا اجرای ۱۰ طرح بزرگ کشاورزی بنیاد مستضعفان، امروز ۱.۵ میلیون اصله درخت مثمر در سراسر کشور غرس شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شش طرح بزرگ کشاورزی بنیاد مستضعفان با حضور سید پرویز فتاح، در نقاط مختلف کشور، افتتاح و عملیات اجرایی ۴ طرح کشاورزی دیگر به صورت همزمان آغاز شد.
 
 بر اساس این گزارش، این طرح‌ها که مصادف با هفته درختکاری، افتتاح و یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد، بیش از ۱۰۵۰ هکتار به وسعت باغات و گلخانه‌های کشور اضافه خواهد کرد و برای اجرایی شدن آنها، بنیاد مستضعفان سرمایه‌گذاری معادل ۳۵۰ میلیارد تومان را انجام داده است.
 
همزمان با برگزاری این مراسم، بیش از ۱.۵ میلیون اصله درخت مثمر نیز توسط بنیاد مستضعفان در سراسر کشور غرس شد.
 
در طرح‌های کشاورزی بنیاد مستضعفان که امروز افتتاح و یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد، برای بیش از ۲۲۴۰ نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم فراهم شده است و حدود ۱۰ هزار و ۳۹۰ تن به ظرفیت تولید گوجه فرنگی، گردو، زیتون و توت فرنگی کشور اضافه شد.
 
افتتاح بزرگترین باغ گردوی کشت بافت خاورمیانه با ۴۵ هزار اصله درخت در خرم‌دره استان زنجان، یکی از این طرح‌ها است که در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار و با سرمایه‌گذاری ۸۰ میلیارد تومانی انجام شده و ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰۰ تن گردو را دارد.
 
همچنین با افتتاح گلخانه صیفی‌جات در ابراهیم آباد کرمان با مساحتی معادل ۱۵ هکتار و سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد تومانی، زمینه اشتغال ۴۵۵ نفر فراهم شده و در این گلخانه بزرگ، سالانه ۴۵۰۰ تن انواع محصولات صیفی تولید خواهد شد.
 
افتتاح گلخانه تولید توت فرنگی در خراسان رضوی، باغ ۶۵ هکتاری پسته در شاهین شهر اصفهان، باغ پسته شهرستان زیار استان اصفهان در مساحتی معادل ۴۵ هکتار و بهره برداری از استخر ذخیره آب سرخه حصار با ظرفیت یک میلیون لیتر، از دیگر طرح‌های افتتاح شده امروز بنیاد مستضعفان بود.
 
علاوه بر این موارد، احداث باغ زیتون ۱۴۰ هکتاری در هلیلان استان ایلام، غرس یک میلیون اصله درخت مثمر در مناطق محروم کشور، احداث ۸۵ هکتار باغ پسته در شاهین شهر و باغ ۵۰۰ هکتاری زیتون در استان گلستان از جمله طرح‌هایی است که امروز، عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد.
 
رئیس بنیاد مستضعفان در حاشیه افتتاح و آغاز عملیات اجرایی این طرح‌ها، یک اصله نهال را در مجموعه باغ گردوی خرم‌دره زنجان غرس کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°