برای بازگشایی مدرسه‌ها در سال آینده آماده‌ایم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:58 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۲۱۴۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹
وزیر آموزش و پرورش گفت: از حیث آمادگی همین الآن نیز آماده هستیم با دو روز فاصله مدارس را باز کنیم علت اینکه مدارس باز نمی‌شود ممنوعیتی است که ستاد ملی کرونا ایجاد کرده است و هر زمانی که ستاد ملی به ما اجازه دهد مدارس را باز می‌کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محسن حاجی‌میرزایی گفت: پیشنهاد ما دایر شدن متعارف مدارس طبق روال هر سال بود، اما در ستاد ملی کرونا گفتند "قید اختیاری را ایجاد کنید" و این قید ما نیست ستاد ملی کرونا اعلام کرده است.

او ادامه داد: توصیه ما این است بسته بودن مدارس و دور بودن دانش‌آموزان از محیط آموزش با مخاطرات پنهان و پایدار روبه‌رو است و آن‌ها آسیب می‌بینند همچنین تلاش می‌کنیم کیفیت آموزش از طریق فضای مجازی تأمین شود، اما قطعاً امکان ارائه آموزش باکیفیت به‌صورت حضوری بیشتر فراهم است.
 
او تاکید کرد: همواره متقاضی بازگشایی مدارس بودیم، اما هر زمان که ستاد کرونا اجازه دهد مدارس را باز می‌کنیم، شاید لازم نباشد برای سال تحصیلی آینده شروع کنیم و بعد از عید که شرایط بهتر شد و ستاد ملی کرونا اجازه داد آمادگی برای بازگشایی داریم.

حقوق معلمان خرید خدمات افزایش یافت
او درباره معلمان خرید خدمات آموزشی مطرح کرد: از ابتدای سال تحصیلی جاری اصلاحاتی در مقررات انجام دادیم، معلمان خرید خدمات قبلاً به‌ازای ۲۴ ساعت کار نیمه‌وقت محسوب می‌شدند و حقوق کمتر می‌گرفتند و بررسی‌های ما نشان داد که می‌توانند ۲۴ ساعت را تمام‌وقت تلقی کنند و، چون تابع قانون کار هستند حقوقشان با ۲۴ ساعت تمام‌وقت محسوب شود قطعاً حقوقشان افزایش پیدا می‌کند.

با فرهنگیان تفاهم کردیم دیگر درباره پرداخت مطالبات صحبت نکنیم!

وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه‌بندی معلمان بیان کرد: این موضوع در دستور کار دولت است و تا‌کنون در یک جلسه دولت درباره آن بحث شده و ادامه آن باقی مانده است که امیدواریم همین روز‌ها به‌تصویب برسد؛ در بودجه‌ای که مصوب شده اعتبار مورد نیاز برای رتبه‌بندی پیش‌بینی شده است و در تصویب‌نامه مجلس نیز این اعتبار پیش‌بینی شده است.

حاجی‌میرزایی درباره پرداخت مطالبات فرهنگیان تصریح کرد: من به‌احترام نقدی که معلمان از ما می‌کنند و گلایه دارند چرا دائم درباره مطالبات حرف می‌زنیم، موافق صحبت کردن درباره آن نیستم و پرداخت مطالبات افراد نیاز به موضوع تبلیغاتی ندارد، هرجا که می‌روم پرداخت مطالبات را از من سؤال می‌کنند؛ ما با فرهنگیان تفاهم کردیم دیگر در این باره صحبت نکنیم! همکاران ما مطالبات را از ادارات پیگیری کنند، نکته‌ای که می‌توانم اطمینان دهم این است که همه مأموریت ما این است تلاش کنیم تا هیچ مشکلی برای فرهنگیان وجود نداشته باشد.
 
حاجی‌میرزایی درباره سود صندوق ذخیره فرهنگیان ابراز کرد: برگزاری هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان در هفته گذشته انجام شد و محاسبه سود صورت گرفت، سود بالای سه‌هزار میلیارد تومان است، این سود توزیع شود که مسئولان صندوق توضیح خواهند داد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°