درمان رایگان بیمه‌شدگان در مراکز درمانی از پنجشنبه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:01 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۲۱۸۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: درمان بیمه شدگان در مراکز درمانی دولتی، در تمامی شهر‌هایی که بیمارستان تامین اجتماعی ندارند، از ۲۱ اسفند، رایگان خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
همچنین در تمامی شهر‌ها ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان بالای ۶۵ سال در بیمارستان‌های دانشگاهی رایگان است. هزینه وسایل و پروتز‌های مورد استفاده در بیمارستان‌های دانشگاهی نیز به طور کامل پرداخت می‌شود.

کاهش قابل توجه هزینه بیماران صعب العلاج و مزمن

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، توسعه و ارتقای خدمات درمانی را از جمله نتایج استقرار سامانه نسخه الکترونیک دانسته و اعلام کرده که درباره بیماران صعب العلاج و مزمن نیز در هفته‌های آینده برنامه‌های جدیدی اجرایی و هزینه این بیماران به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

ثبت سوابق بیماری در پرونده الکترونیک بیمار

بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، از ابتدای اسفند، صدور و چاپ دفترچه‌های بیمه متوقف و نسخه نویسی الکترونیک در دستور کار قرار گرفته که انتظار می‌رود این طرح جدید منشأ تحولات جدی باشد. از جمله مزیت‌های این طرح ثبت سوابق در پرونده الکترونیک بیمار است و از تجویز بی‌رویه دارو جلوگیری می‌کند.

فرانشیز بیماران بالای ۶۵ سال در بیمارستان‌های دانشگاهی صفر شد

همچنین، با نظام جدید نسخه نویسی امکان اجرای طرح‌های دیگری فراهم شده است و همانطور که اشاره شد از روز عید مبعث در تمام شهرستان‌های کشور که فاقد بیمارستان ملکی هستند، درمان بیمه شدگان در بیمارستان‌های دولتی رایگان خواهد شد.

همچنین برای بیماران بالای ۶۵ سال فرانشیز در بیمارستان‌های دانشگاهی تمام شهرستان‌ها صفر است. اجرای این طرح‌ها بدنبال اجرای نسخه نویسی الکترونیک میسر شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°