قالیباف: رسیدگی به زخم کهنه کولبران مناطق مرزی ضروری است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:05 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۲۲۵۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم رفع مشکلات مناطق محروم استان کردستان گفت: مسئله کولبری یکی از زخم‌های کهنه در حوزه مرزی کشور چه در شمال غرب و چه در جنوب شرق به شمار می‌آید که باید به آن رسیدگی شود و امیدوارم در سال ۱۴۰۰ برای حل این معضل بتوانیم ایجاد تحرک کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای قالیباف که صبح امروز (سه شنبه ۱۹ اسفندماه) برای نظارت میدانی به استان کردستان سفر کرده است، در تشریح عزیمت خود به این استان، عنوان کرد: سفر به کردستان که یکی از مناطق پرظرفیت و متاسفانه مناطق محروم کشور نسبت به شاخص‌های توسعه‌ای به شمار می‌آید، براساس برنامه‌های نظارت میدانی در پروژه‌ها به ویژه نظارت بر پروژه‌های نیمه تمام پس از پایان بررسی لایحه بودجه که کار فشرده‌ای بود، صورت گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این سفر ۳ نفر از روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس ما را همراهی می‌کنند، افزود: در بازدید میدانی که در استان مستقر خواهیم بود، تقریباً به همه حوزه‌های استان سرکشی خواهیم داشت و موضوعات مدنظر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

وی تصریح کرد: نشست با شورای برنامه ریزی و استاندار برای حل مشکلات کردستان از دیگر برنامه‌های این بازدید میدانی خواهد بود. همچنین برخی موارد که در استان به کندی پیش می‌رود نیز برای تسریع امور پیگیری خواهد شد.

قالیباف بیان کرد: توجه به موضوع محرومیت زدایی که در بودجه ۱۴۰۰ نیز به خوبی دیده شده یکی از محور‌های ما در استان خواهد بود. استان کردستان ظرفیت خوبی در حوزه صنایع به ویژه صنایع تبدیلی دارد و همین ظرفیت در حوزه کشاورزی نیز وجود دارد که به همین جهت روسای کمیسیون‌های کشاورزی و صنایع در این بازدید میدانی حضور دارند.

وی با بیان اینکه استان کردستان در حوزه آب شرب دچار مشکلاتی است، گفت: این مشکل در تامین آب مورد نیاز برای کشاورزی و آب شرب وجود دارد.

رئیس قوه مقننه کشورمان یکی دیگر از موضوعات مهم استان را مسائل مرزی و موضوع کولبر‌ها دانست و گفت: مسئله کولبری در استان یکی از زخم‌های کهنه در حوزه مرزی کشور چه در شمال غرب و چه در جنوب شرق به شمار می‌آید که همه این موضوعات ذکر شده با بهره گیری از نظرات کارشناسان استان و مشورت با وزرا و سازمان برنامه و بودجه مورد پیگیری قرار خواهد گرفت تا تحرک را در استان کردستان در سال ۱۴۰۰ شاهد باشیم.
 
 
 
در سفر ۲ روزه رئیس مجلس شورای اسلامی به کردستان، مشکلات بخش کشاورزی، آب، فاضلاب، راه‌آهن و راه‌های بین‌شهری و روستایی استان بررسی می‌شود.

رئیس مجلس امروز با حضور در ۵ شهرستان استان کردستان، ضمن دیدار با مردم، از روند اجرای طرح‌های عمرانی و زیرساختی بازدید خواهد کرد.
 
رئیس مجلس همچنین فردا چهارشنبه و در روز دوم سفر به استان کردستان، علاوه از بازدید و نظارت بر طرح‌های شهری سنندج، ضمن بررسی مشکلات نایسر سنندج، در شورای اداری استان نیز شرکت خواهد کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°