از نوروز تا رمضان؛ بازار زیر ذره بین تعزیرات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:32 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۲۲۵۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران با اشاره به نزدیک شدن به ماه رمضان، گفت: برای این ماه طرحی ویژه داریم و ممکن است طرح نوروزی تا ماه مبارک ادامه یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمدعلی اسفنانی در مصاحبه با بخش "باسخنگویان" در برنامه رویداد ادامه داد: کار را شروع کردیم و امسال علاوه بر کرونا با مسائل دیگری هم مواجه هستیم.
 
 وی با اشاره به اینکه کرونا بخش اعظم انرژی تعزیرات برای رسیدگی به بازار را می‌گیرد، ادامه داد: بخشی از فعالیت ما به کالا‌های سلامت محور مربوط است و بقیه مسائل را به کالا‌های مورد نیاز شب عید اختصاص می‌دهیم.
 
اسفنانی گفت: صبح و بعد از ظهر گشت‌های ویژه داریم و ناوگان خود را تجهیز کرده‌ایم تا تعداد گشت‌ها را به حداقل دو برابر برسانیم. وی با اشاره به اینکه امسال با گرانی مرغ و میوه روبرو هستیم، ادامه داد: گلایه درباره روغن در باب کمبود است.
 
اسفنانی افزود: استعداد برخی متخلفان کشور در ارتکاب جرم جالب است و به محض اینکه احساس کنند موقعیت فراهم شدهاست تا مردم را در مضیقه قرار دهند، کالایی دیگر را به مردم تحمیل می‌کنند.
 
مدیر کل تعزیرات حکومتی شهر تهران گفت: مردم در صورت مشاهده فروش اجباری مراتب را گزارش دهند.
 
اسفنانی یادآور شد: امسال بنا را بر این گذاشتیم تا کالا‌هایی نظیر مرغ و گوشت و میوه را از مبدأ تا مقصد پیگیری کنیم و تخلفات محتمل را بررسی نماییم. وی ادامه داد: روز دوشنبه به اتفاق وزیر کشاورزی در یکی از میادین تره بار شرق تهران حاضر شدیم و خوشبختانه شاهد وفور عرضه مرغ بودیم و امیدوارم روز‌های آتی این روند ادامه یابد.
 
 اسفنانی همچنین از وجود شعب سیار تعزیرات در میادین تره بار و نه مغازه‌های عادی سطح شهر، خبر داد و تاکید کرد حکم قضایی در همان مکان صادر می‌شود. وی اضافه کرد: متاسفانه وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی ادغام شد که در این رویه، بخشی از کار نابود شده یا کم دیده شد و در این راستا شهرسازی بطور کامل نادیده گرفته شد. 
 
اسفنانی به معضل گرانی مسکن اشاره کرد و گفت: تمام توان وزرای جدید روی بحث راه بود که موفقیت‌هایی هم داشتیم. وی ادامه داد: در شهر تهران بنا بود آئین نامه و مصوبه‌ای مدون تصویب شود تا مشخص گردد مبنای قیمت گذاری فروش و اجاره مسکن چیست؟  اسفنانی گفت: این مسئله عملیاتی نشد و لذا مبنایی برای قیمت گذاری و ورود تعزیرات وجود ندارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°