آغاز گام چهارم طرح ملی شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:30 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۲۲۷۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
گام چهارم بسیج ملی طرح شهید سلیمانی برای مدیریت، مهار و کنترل همه گیری کرونا از امروز (سه شنبه) با تشدید نظارت‌ها و افزایش اقدامات تشخیصی و پیگیری افراد مشکوک آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مراسم آغاز گام چهارم بسیج ملی طرح شهید سلیمانی، امروز با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفان و آقای دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در وزارت بهداشت برگزار شد.

آقای علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون وزیر بهداشت در این مراسم جزئیات اجرای این طرح را از جمله تشدید نظارت‌ها در اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی، حمایت‌های هوشمندانه از خانواده‌های متاثر از کرونا، پیگیری و رهگیری اعضای خانواده و همکاران افراد مشکوک و ناقل کرونا، افزایش محدودیت‌های تردد و مسافرت‌های بین شهری، افزایش تست‌های تشخیصی، استفاده بیشتر از ظرفیت مطب‌ها و آزمایشگاه‌های خصوصی اعلام کرد.

سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستصعفان نیز در این مراسم اعلام کرد: سپاه و بسیج در اجرای این طرح در کنار دولت و وزارت بهداشت است و هیچ محدودیتی برای این همکاری ندارد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز بر خطر تشدید بحران کرونا بر اثر ویروس جهش یافته تأکید کرد و از مردم خواست به هیجوجه به سفر نروند.

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین همزمان با دوم آذر و آغازین روز از هفته بسیج در سراسر کشور به اجرا درآمده است.

در این طرح بسیجیان و کارشناسان حوزه بهداشت با مراجعه به افراد نیازمند و تأمین نیاز‌های اولیه آنها، به اجرای بهینه طرح قرنطینه معکوس یاری می‌دهند.

اطلاع رسانی به موقع و تشخیص مخاطرات در فوریت‌ها می‌تواند جان انسان‌های در معرض خطر را در شرایط اضطراری به شرط اعمال مداخلات مؤثر، سریع و هماهنگ نجات بخشد.

در این زمینه بهترین و مؤثرترین راه جلب مشارکت اجتماعی از طریق بهره گیری از کمک نیرو‌های بسیج و داوطلب مردمی و سازماندهی محله محور مردم است.

این مشارکت محله محور باید بگونه‌ای طراحی شود که ضمن جلب اعتماد مردم، اهداف و فعالیت‌ها توسط گروه‌های مردمی نیز به تحقق برسد. در این راه اطلاعات مرتبط با پیشگیری و مقابله با مخاطرات باید به روشی مورد قبول و منطبق بر فرهنگ و توانایی مردم محله به آنان ارائه شود.

موضوعی که مقام معظم رهبری هم بر آن تأکید و یادآور می‌شوند: بهره گیری از کمک نیرو‌های بسیج و داوطلب مردمی، کمک بزرگی به رهایی کشور از این عارضه (ویروس کرونا) همه گیر خواهد کرد.

طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با محتوای مدیریت و کنترل همه گیری کرونا و برای جلب مشارکت مردم از طریق انتخاب یک سفیر سلامت برای هر خانوار و یک رابط سلامت محله برای هر ۴۰ سفیر خانوار با محوریت بسیج امکانات محله و در جهت بهبود وضعیت اجتماعی (از جمله سلامت)، اقتصادی و فرهنگی جامعه مطرح شد تا با مشارکت مردم و نهاد‌های مردم محور، محلات از محرومیت خارج شود.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°