انتخابات الکترونیکی شورا‌ها در کلان شهر‌ها بجز تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:21 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۲۲۸۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی کشور گفت: در توافق با وزارت کشور و با توجه به ظرفیت‌های زیر ساختی و فنی، انتخابات شورا‌ها در سطح کلان شهر‌های کشور غیر از تهران، به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای سید حمید رضا کاظمی در نشست خبری با خبرنگاران؛ با اشاره به آغاز فرایند اجرایی انتخابات شورا‌های اسلامی در کشور، تصریح کرد: در سراسر کشور برای انتخابات شوراها، ۷۲ هزار شعبه اخذ رای وجود دارد، اما وزارت کشور تنها ۳۲ هزار دستگاه برای برگزاری انتخابات الکترونیک دارد.

وی افزود: مازاد بر کلانشهر‌های کشور به غیر از تهران، در هر جایی امکانات زیرساختی فراهم باشد، انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌ها ادامه داد: در تهران به دلیل برگزاری ۴ انتخابات همزمان یعنی؛ انتخابات ریاست جمهوری، شورا‌های اسلامی، میان دوره‌ای مجلس و خبرگان رهبری، نمی‌توان چند انتخابات را به صورت دستی و الکترونیکی برگزار کرد.

آقای کاظمی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کرونایی کشور و به دنبال جلسه مشترک با وزارت کشور، شورای نگهبان و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات تصمیم بر آن شد که یک هیات اجرایی واحد برای برگزاری انتخابات شورا‌های اسلامی و ریاست جمهوری تشکیل شود و به سطوح مختلف اجرایی نیز ابلاغ شد.

سید حمید رضا کاظمی نماینده مردم پلدختر و معمولان و رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی کشور است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°