گفتگوی مصر و آلمان درباره خاورمیانه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۲۴۷۳
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
وزیران امور خارجه مصر و آلمان در حاشیه نشست کمیته چهارجانبه وزیران خارجه آلمان، فرانسه، اردن و مصر در پاریس با هم دیدار کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزارت امورخارجه مصر اعلام کرد: سامح شکری و هایکو ماس روز پنجشنبه و در حاشیه حضورشان در نشست کمیته چهارجانبه (وزیران خارجه آلمان، فرانسه، اردن و مصر) در پاریس برای بررسی تحولات روند صلح خاورمیانه با هم دیدار کردند.

سامح شکری و هایکو ماس در این دیدار در زمینه راه‌های ایجاد یک فضای مناسب و مطلوب برای طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی به منظور شرکت در روند مذاکرات جامع صلح به بحث و گفتگو پرداختند.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه مصر‏، شکری و ماس درمورد تحولات اوضاع فلسطین و راه‌های بهره برداری بیشتر از نشست کمیته چهارجانبه درپاریس با هدف ایجاد یک فضای مطلوب برای پیوستن طرف‌های فلسطینی و اسرائیل به روند مذاکرات جامع صلح گفتگو و تبادل نظر کردند.

وزیران امور خارجه مصر و آلمان همچنین در زمینه تازه‌ترین تحولات اوضاع لیبی و لزوم دستیابی به یک راه حل جامع سیاسی درباره بحران این کشور با هدف تثبیت وحدت و یکپارچگی، حفظ توانایی‌های مردم آن و تضمین خروج همه نیرو‌های خارجی از لیبی گفتگو کردند.

سامح شکری همتای آلمانی خود را در جریان آخرین تحولات مربوط به پرونده سد النهضه (رنسانس) در اتیوپی قرار داد. این پرونده در نهایت با پیشنهاد سودان برای توسعه سازوکار گفتگو‌ها از طریق تشکیل کمیته بین المللی چهارجانبه با مشارکت اتحادیه آفریقا‏، سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا پایان یافت.

نشست چهارجانبه وزیران امور خارجه مصر، اردن، آلمان و فرانسه به منظور بررسی راه‌های پیشبرد گفتگو‌ها میان طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی با هدف دستیابی به یک راه حل سیاسی جامع و عادلانه درباره مسئله فسطین روز پنجشنبه در پاریس برگزار شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °