هدف شهرداری انجام نیمی از سفرهای درون شهری با مترو است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:16 - چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۲۵۵۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
شهردار تهران گفت: هدف شهرداری تحقق ۵۰ درصد سفر‌های شهری با استفاده از مترو است و برای رسیدن به این هدف باید در بخش ناوگان هم به موازات توسعه خطوط و ایستگاه‌ها کار کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 پیروز حناچی در مراسم امضای تفاهم نامه بازسازی ۳۱ رام قطار مترو و بهره برداری از ۲ ایستگاه یادگار امام و شهید ستاری خط ۶ مترو که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمی ریاست جمهوری و رئیس شورای اسلامی تهران برگزار شد افزود: برای استفاده حداکثری از این ظرفیت که با سرمایه ملی و سرمایه‌های مردم تهران ساخته شده است باید سرخط حرکت قطار‌ها به ۲/۵ دقیقه کاهش یابد.
 وی از تخصیص ۴۰ درصدی بودجه شهرداری به موضوع حمل و نقل عمومی خبر داد و گفت: راه اصلی حل مشکلات مالی این بخش، تامین منابع از طریق اوراق مشارکت است که با ضوابط اخیر بانک مرکزی، ضمانت اخذ تسهیلات از شبکه بانکی بسیار سخت شده است و امیدواریم این موضوع مورد توجه قرار گیرد.
 شهردار تهران افزود: هر خط مترو باید پایانه‌ای مجزا و دارای پارکینگ و محل اورهال و سرویس مجزا داشته باشد، اما هم اکنون در بسیاری از خطوط مترو واگن‌ها داخل تونل پرک می‌شوند که اقدام اصولی نیست.
 وی اداهم داد: پایانه خط ۴ مترو بزودی افتتاح خواهد شد و مشکل خطوط ۶ و ۷ هم بزودی در این بخش مرتفع می‌شود.
 حناچی با اشاره به نقش موثر حمل و نقل عمومی و بخصوص مترو در کاهش آلودگی هوای کلانشهر‌ها و از جمله تهران گفت: در سال‌های اخیر میزان عمومی آلاینده‌ها کاهش داشته است، اما نرخ شیب این کاهش کم و سرعت آن پایین است که امیدوارم با توسعه ناوگان برقی حمل و نقل عمومی و همکاری میان بخشی و بخصوص همکاری موثر دولت، این روند سرعت بیشتری بگیرد.
 وی ساخت قطار ملی برای ناوگان مترو را گامی مهم و کلیدی در تولید داخل و روزآمد کردن شبکه حمل و نقل ریلی دانست و افزود: قطار بین شهری تولید داخل هم در راه است و این دستاوردی قابل اتکا برای صنعت ریلی کشور است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°