رژیم صهیونیستی، متهم ردیف اول حمله به کشتی تجاری ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 29 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۲۵۷۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
یکی از اعضای تیم فنی بررسی کننده آثار حمله به کشتی تجاری «ایران شهرکرد» کسب اطلاع کرد که موضوع دست داشتن رژیم صهیونیستی در این اقدام تروریستی از احتمالات بسیار قوی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از نور نیوز این عضو بررسی کننده ی آثار حمله به کشتی ایرانی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و نحوه هدف قرار گرفتن کشتی، یکی از احتمالات قوی این است که این عملیات تروریستی از سوی رژیم صهیونیستی انجام شده باشد.
 
کشتی کانتینربر «ایران شهرکرد» که متعلق به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی است روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه ۹۹ در مسیر حرکتی خود از ایران به اروپا در آب‌های بین المللی دریای مدیترانه بدلیل اصابت شئ انفجاری دچار آتش سوزی شد.
این کارشناس با اشاره به برخورد اشیائ انفجاری از ارتفاع بالا به تعدادی از کانتینر‌هایی که روی عرشه کشتی قرار داشته، خاطرنشان کرد؛ پرتابه‌های انفجاری می‌تواند از یک وسیله پروازی به سمت کشتی شلیک شده باشد.

وی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی و نحوه هدف قرار گرفتن کشتی، یکی از احتمالات قوی این است که این عملیات تروریستی از سوی رژیم صهیونیستی انجام شده باشد.
سامانه خبری وای نت که رسانه‌ای صهیونیستی است روز گذشته مدعی شد که امکان دارد اسراییل در این حمله نقش داشته باشد.
روزنامه وال استریت جورنال نیز پنجشنبه ۲۱ اسفند به تقل از مقام‌های آمریکایی اعلام کرد اسرائیل از اواخر سال ۲۰۱۹ تاکنون دست‌کم ۱۲ کشتی که بیشتر آن‌ها حامل نفت ایران به سوریه بودند٬ را هدف قرار داده است.

این روزنامه مدعی شد بیشتر کشتی‌هایی که اسراییل آن‌ها را هدف حمله قرار داده نفتکش بوده است.

وال استریت جورنال به نقل از مقام‌های آمریکایی نوشته است که این حملات از اواخر سال ۲۰۱۹ آغاز شده و کشتی‌های ایرانی و همچنین کشتی‌های دیگری که در دریای سرخ و مناطق دیگر حامل محموله‌های نفت ایران بودند، مورد حمله قرار گرفتند.
مقامات رژیم صهیونیستی هنوز حاضر نشده‌اند در خصوص این گزارش ابراز نظر کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °