گذر تولید ۳ قلم لوازم خانگی از مرز ۴ میلیون دستگاه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۲۵۸۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۸
بررسی آمار‌های رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است تولید سه اقلم اصلی لوازم‌خانگی بزرگ یعنی تلویزیون، یخچال و فریزر و ماشین لباس‌شویی در ۱۱ ماهه امسال از مرز چهار میلیون دستگاه گذشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
جمع تولید این سه قلم لوازم خانگی از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه چهار میلیون و ۴۳ هزار و ۹۰۰ دستگاه رسید.

در این مدت تولید انواع تلویزیون با رشد ۴۰ درصدی در هم‌سنجی با پارسال به یک میلیون و ۱۳۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه رسید.

تولید یخچال و فریزر با رشد ۳۲.۱ درصدی در مقایسه با ۱۱ ماهه پارسال به یک میلیون و ۹۰۱ هزار و ۷۰۰ دستگاه رسید.

همچنین کارخانجات داخلی در این مدت یک میلیون و ۹ هزار و ۷۰۰ دستگاه ماشین لباس‌شویی تولید کردند که در هم‌سنجی با پارسال حاکی از رشد ۴۹.۹ درصدی است.

با این حال، تولید کولر آبی در ۱۱ ماهه امسال با کاهش ۱۱.۴ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته مواجه شد و تولیدکنندگان داخلی یک میلیون و ۱۷ هزار و ۲۰۰ دستگاه از آن تولید کردند.

برای امسال رشد ۳۰ درصدی تولید و دستیابی به رکورد تولید ۱۲ میلیون دستگاه لوازم‌خانگی پیش‌بینی شده بود، اما تا پایان ۱۰ ماهه امسال محقق شد.

پیش از این، مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم‌خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت به ایرنا گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تلاش‌های به عمل آمده، با وجود تداوم تحریم‌ها و شیوع کرونا، امسال رکورد تولید لوازم‌خانگی پس از پیروزی انقلاب شکسته خواهد شد.

«عباس هاشمی» دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با بیان اینکه ظرفیت‌های موجود نیاز داخل را بطور کامل تامین می‌کند، معتقد است: این صنعت قابلیت تبدیل شدن به مرکز (هاب) تولیدی و صادراتی در منطقه با جمعیت بیش از ۴۰۰ میلیون نفری را داراست.

وی تاکید کرد: این مهم با برنامه‌ریزی درست از سوی مسوولان و بسترسازی لازم برای ایجاد تعاملات منطقه‌ای، ایجاد تعرفه‌های ترجیحی، توسعه روابط اقتصادی و کمک به نقل و انتقال پول دست‌یافتنی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °