احتمال بازگشت احمد بن عبدالعزیز به قدرت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:27 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۲۵۸۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶
استاد دانشگاه و معارض برجسته سعودی اعلام کرد که پادشاه عربستان از بیماری آلزایمر رنج می‌برد و شاهزاده «احمد بن عبدالعزیز» ممکن است به صحنه سیاست بازگردد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از سعودی لیکس، "سعد الفقیه" استاد دانشگاه و معارض برجسته سعودی گفت: «ملک سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان از بیماری آلزایمر رنج می‌برد و شاهزاده زندانی «احمد عبدالعزیز» ممکن است به صحنه سیاست بازگردد.

الفقیه افزود: ملک سلمان نمی‌داند در عربستان چه می‌گذرد؛ چراکه وی از سال ۲۰۱۳ از بیماری آلزایمر رنج می‌برد و در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ بیماری وی تشدید شده است. ملک سلمان دیگر نمی‌تواند تحولات کشورش را درک کند و حافظه نزدیک او چند دقیقه بیشتر او را یاری نمی‌کند در نتیجه او باید لزوما به حاشیه رانده شود.

معارض سعودی اعلام کرد: تنها «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی و ملک سلمان و مقامات سعودی سزاوار سرزنش نیستند؛ بلکه تمام کسانی که از این مسأله آگاه هستند و حقیقت را می‌دانند و آن را نادیده می‌گیرند باید سرزنش شوند.

الفقیه در زمینه امتناع بین‌المللی در ارتباط با ولیعهد سعودی گفت: عدم ارتباط با محمد بن سلمان یک پروتکل جهانی است و ارتباط بین‌المللی با پادشاه عربستان ادامه دارد تا زمانی که دولت عربستان رسما اعلام کند ملک سلمان از این بیماری به شدت رنج می‌برد و دیگر نمی‌تواند اداره امور را در دست داشته باشد.

الفقیه در خصوص احتمال آغاز کمپین جدید بن سلمان برای دستگیری شاهزادگان آل سعود در عربستان سعودی، پاسخ داد: بن سلمان اعضای خانواده حاکم را دوباره دستگیر نخواهد کرد.

وی تأکید کرد که بن سلمان ثروت اعضای خانواده حاکم را گرفت به طوری که هیچ فرد ثروتمندی به جز او در کشور باقی نماند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°