وزیر کشور: برای برگزاری انتخابات نگرانی نداریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۲۶۵۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
وزیر کشور گفت: نگرانی خاصی در زمینه برگزاری انتخابات که بر عهده وزارت کشور است، نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست استانداران، در جمع خبرنگاران گفت: در بحث انتخابات تمام همکاری‌ها صورت گرفته است و از همه متخصصان تقاضا داریم که در این انتخابات ورود کنند.

رحمانی فضلی افزود: انتخابات به عنوان یک موضوع بسیار مهم در شرایط کنونی است که الحمدلله اقدامات مقدماتی و هماهنگی‌ها انجام شده و اکنون روز پنجم است که ثبت نام از شورا‌ها انجام می‌شود.

رحمانی فضلی گفت: از همه متخصصان، کارشناسان و تحصیل کردگان و همه کسانی که در حوزه‌های مدیریت شهری و اجرایی بودند، تقاضا داریم وارد انتخابات شوند و مشارکت جدی داشته باشند.

وی گفت: بقیه ثبت نام نیز به مرور در فرصت‌های تعیین شده در فروردین ماه انجام خواهد و ثبت نام ریاست جمهوری، میان دوره‌ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را داریم.

وزیر کشور افزود: نگرانی خاصی در زمینه اجرای انتخابات از نظر وزارت کشور وجود ندارد و از نظرمشارکت‌ها همه باید تلاش کنیم که مقدمات حضور پرشکوه مدنظر مقام معظم رهبری فراهم شود و همه دستگاه‌های مختلف باید به وسع توان خود تلاش کنند با بستر سازی مناسب و مطلوب انتخابات پرشکوهی داشته باشیم و بستر انتخابات هم مطلوب و رقابتی باشد.

وی افزود: در جلسه امروز با استانداران گزارشی از آخرین وضع و ابعاد مختلف استان در مباحث اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی ارائه و چهار موضوع اصلی مطرح شد.

وی افزود: یک بحث امنیت است که آخرین وضعیت امنیت از وضع پیش رو هم از نظر عمومی و هم از منظر امنیت انتخابات مطرح شد و خوشبختانه در حوزه امنیتی مشکل خاصی در شرایط عمومی نداریم.

رحمانی فضلی گفت: اطلس امنیتی را که برای انتخابات تعیین می‌کنیم همه استان‌ها با حساسیت این اطلس را پیگیری می‌کنند و مرتب در این خصوص گزارش دهی و گزارش گیری می‌شود. br/ وی افزود: دومین مسئله بحث قیمت‌ها در ایام نوروز است که ما به عنوان مسئول اطلاع رسانی اقتصادی از چهار ماه قبل برآورد‌های خود را ارائه و در دولت مطرح کردیم.

وزیر کشور گفت: با توجه به شرایط کنونی لازم بود که استانداران و فرمانداران در هماهنگی کامل با دولت باشند و تنظیم و نظارت بر بازار نیز با دقت پیش برود که این موضوع با حضور وزیر جهادکشاورزی مطرح شد و استانداران نظر خود را دادند که امیدواریم این همکاری‌ها مثبت باشد.

وی گفت: تصمیم جدید دولت در این خصوص گرفته شده و آن نیز امکان ورود کالا از مرز‌ها با شرایط سهل‌تر است از جمله ثبت شفارش و بحث کالا‌ها با منشاء ارزی که مقرر شد استانداران تلاش کنند به ویژه موضوع واردات را در دستور کار خود قرار دهند و کمبود‌ها در داخل جبران شود.

وزیر کشور در ادامه به بحث کرونا و سلامت اشاره کرد و گفت: تاکید شد که بجز شهر‌های قرمز و نارنجی به بقیه شهر‌ها مسافرت با رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی آزاد باشد و اگر شیوه نامه‌ها رعایت نشود و دستور العمل‌ها مورد توجه قرار نگیرد حتما دچار خسارت خواهیم شد.

وی ادامه داد: نگرانی‌هایی که وزیر بهداشت دارد و مرتب نیز تاکید می‌کند همین مسئله سلامت است که امروز به استانداران تاکید شد در همه حوزه‌ها انتظامات تردد و بهداشت درمان در حوزه خدمات عمومی رعایت شود و همه تلاش کنیم عملکرد مثبت و قابل قبولی در فضای سلامت کشور داشته باشیم.

رحمانی فضلی گفت: از وقتی که قرارگاه فعالیت خود را شروع کرده است هماهنگی زیادی بین همه نیرو‌های عمل کننده به ویژه مردم به وجود آمده است و با کاهش بیماری چه در بحث فوت شدگان و چه در بحث بستری شدگان مواجه بودیم و این روند کاهشی تا کنون ادامه پیدا کرده است.

وزیر کشور افزود: اکنون استان خوزستان الحمدلله با اقدامات همه دستگاه‌ها به طرف یک شرایط مطلوب‌تر پیش می‌رود و برخی از شهر‌های آن (۴ شهر) از وضع قرمز خارج شده است و تعداد تست‌ها نیز به ۲۱ هزار تست در روز رسیده است که به تناسب آن کاهش مبتلایان و فوتی‌ها را در پیش داشتیم.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم در عید نوروز مسافرت‌ها و تردد منجر به افزایش ناشی از تسریع و شیوع زیاد کرونا نشود و با توجه به شناختی که از مردم به ویژه در مواقع حساس داریم، امیدواریم در این دوره نیز از این شرایط سرافراز بیرون بیاییم ومردم از تعطیلات و سلامت خود لذت ببرند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °