الحاق ۲۸۹ دستگاه انواع ناوگان به شبکه ریلی کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۲۸۷۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
در یازدهمین و دوازدهمین مراسم الحاق ناوگان در سال جاری، ۲۸۹ دستگاه انواع واگن و لکوموتیو باری و مسافری با اعتبار ۶۳۷ میلیارد تومان در مراسمی به شبکه ریلی کشور پیوست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در مراسم الحاق این لکوموتیو‌ها و واگن‌ها به شبکه ریلی، وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، شهردار تهران، مدیران عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت متروی تهران حضور داشتند.
 
الحاق ۲۸۹ دستگاه انواع ناوگان به شبکه ریلی کشور

ناوگانی که امروز به شبکه ریلی پیوست شامل ۲۴۵ واگن باری نو، ۲ لکوموتیو باری و ۳ واگن مسافری نو، ۵ لکوموتیو بازسازی شده، ۲۸ واگن مسافری و خدماتی و بهسازی ۶ لکوموتیو دیگر بود.

با اجرای این طرح، از خروج ۹ میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری شده و برای هزار و ۲۵۷ نفر شغل مستقیم ایجاد شده است.

از ابتدای سال جاری تاکنون، در مجموع ۱۲ مرحله الحاق ناوگان به شبکه ریلی، هزار و ۱۵ دستگاه انواع ناوگان با اعتبار ۲ هزار و ۱۵۴ میلیارد تومان به شبکه ریلی کشور پیوسته است که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است و برای ۴ هزار و ۱۳۳ نفر شغل ایجاد شده است.

این ناوگان با سفارش ۱۰ شرکت بهره بردار در ۹ شرکت تولیدکننده انواع ناوگان شامل شرکت‌های مپنا لکوموتیو، واگن سازی پارس اراک، فولاد درخشان اراک، واگن سازی کوثر اصفهان، ریل پرداز سیستم، پلور سبز زرند، البرز یزد، پیشگام و کارخانجات بازسازی لکوموتیو راه آهن جمهوری اسلامی ایران در کرج ساخته یا بهسازی و نوسازی شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °