برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 26 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۲۹۲۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در فروردین سال آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اباصلت خراسانی اظهار کرد: با پیگیری‌ها و نیازسنجی‌هایی که ستاد وزارت علوم انجام داده، نیرو‌های مورد نیاز دانشگاه ها، موسسات پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری نزدیک به سه هزار نفر است که عمدتاً در رشته‌های فنی، تخصصی و آزمایشگاهی استخدام می‌شوند.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر در رشته‌های عمومی جذب نیرو نداریم، افزود: در این راستا، سازمان اداری و استخدامی کشور با ۱۹۸۰ مجوز استخدام برای مراکز آموزش عالی موافقت کرده و سازمان برنامه و بودجه نیز ۱۹۵۰ مجوز استخدامی را تامین اعتبار کرده است.

خراسانی ادامه داد: فروردین‌، آزمون سراسری استخدام پیمانی غیرهیئت علمی را برای کل دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی برگزار می‌کنیم و انتظار این است که افراد پذیرفته شده در آزمون ماه‌های اردیبهشت و خرداد مصاحبه شان انجام شود و از اول تیر ماه در مراکز آموزش عالی و پژوهشی مشغول به کار شوند.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم با بیان اینکه فرایند برگزاری آزمون استخدامی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود، اظهار کرد: با جذب این نیرو‌های متخصص، بخش عظیمی از مشکلاتی که هم اکنون در نگهداری، تعمیر و حفظ آزمایشگاه‌های دانشگاه ها، موسسات پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور وجود دارد، به صورت اساسی حل می‌شود.

خراسانی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در فروردین سال آینده آگهی استخدام منتشر شود، گفت: با توجه به اینکه یک آگهی استخدام هم در اردیبهشت و خرداد سال آینده برای کلیه دستگاه‌های سراسر کشور منتشر می‌شود، می‌خواهیم برای مراکز آموزش عالی و پژوهشی آزمون جداگانه و اختصاصی برگزار شود.

وی با اعلام اینکه این آزمون استخدامی به صورت متمرکز خواهد بود، گفت: سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان امور اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه هم به همراه وزارت علوم پای کار هستند تا این تکلیف را هرچه سریع تربه انجام رسانیم.

خراسانی با اشاره به معرفی 3 برابر ظرفیت نیرو‌ها و اینکه دستگاه‌ها می‌توانند با انجام مصاحبه، نیرو‌های برگزیده خودشان را انتخاب کنند، افزود: تمام دانشگاه‌ها نیازسنجی و سهمیه بندی شده اند و بر مبنای نیاز و سهمیه‌ای که به تایید رؤسای دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری رسیده، اقدام خواهیم کرد.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم در پایان با تاکید بر حضور نیرو‌های شرکتی در این آزمون اظهار کرد: توصیه می‌کنیم نیرو‌های شرکتی که واجد شرایط بوده و رشته شغلی شان مرتبط است حتماً در این آزمون شرکت کنند، زیرا برای تبدیل وضع شان پیش بینی‌هایی انجام گرفته که به این ترتیب، یکی دیگر از مشکلات آموزش عالی نیز حل می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °