معاینه فنی تاکسی‌های پایتخت در سال ۱۴۰۰ رایگان شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:49 - دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۲۹۶۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۱
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از رایگان شدن هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودرو‌های تاکسی شهرتهران در سال آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از سازمان مدیریت و نظارت برتاکسیرانی شهر تهران؛ "سیدمناف هاشمی" درباره جزئیات طرح رایگان شدن معاینه فنی تاکسی‌های پایتخت گفت: خودرو‌های تاکسی شهر تهران در صورت داشتن پروانه تاکسیرانی معتبر که از طریق سامانه «سیما تاکسی» سازمان تاکسیرانی قابل استعلام و کنترل است، می‌توانند سالانه در هرنوبت مراجعه به مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران؛ در مراجعه نوبت اول خود از طرح رایگان استفاده کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: با اجرای این طرح حمایتی از ابتدای سال آینده تمام خودرو‌های تاکسی شهر تهران مکلف به اخذ معاینه فنی از مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران هستند.

او بیان کرد: مرکز بیهقی، شقایق، نیایش، چمران و دماوند مراکز منتخب برای اجرای این طرح بوده و در این مراکز تمهیداتی پیش‌بینی خواهد شد که به این خودرو‌ها خدمات ویژه‌ای ارائه شود.

بنابر این گزارش، هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودرو‌های سبک؛ مبلغ ۴۷ هزار تومان بوده و خودرو‌های تاکسی با عمر۱۰ سال و کمتر طبق قانون و مصوبات دولت باید هر۶ ماه یکبار و خودرو‌های تاکسی با عمر بالای ۱۰ سال هر سه ماه یکبار می‌توانند نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°