بیعت مجازی کاروان‌های راهیان نور با شهدا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۳۰۰۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
اردوی راهیان نور و بازدید میلیون‌ها عاشق از مناطق عملیاتی جنوب کشور در سال نو به صورت مجازی با عنوان «با پای دل» برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 اردوی راهیان نور دانشجویی هر ساله در روز ابتدای سال نو شمسی با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران، علاقه مندان، دانش آموزان و دانشجویان دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شد. امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و لغو اردوی‌های راهیان نور کشور جهت پیشگیری از گسترش این بیماری، دانشجویان دانشگاه شاهد سعی کردند بستری فراهم کنند تا دانشجویان و علاقمندان بتوانند به صورت مجازی از معارف شهدا بهره‌مند شوند و این بار با پای دل و روح خود به مناطق عملیاتی جنوب کشور در زمان هشت سال دفاع مقدس سفر کنند.
بر همین اساس به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد اردوی راهیان نور امسال به صورت مجازی با عنوان «با پای دل» برگزار می‌شود و دانشجویان در این برنامه روزانه به یک یادمان دفاع مقدس سفر می‌کنند. 
در این سفر مجازی روزانه برنامه‌هایی از جمله معرفی یادمان، خاطرات شهدا، روایتگری، وصیت نامه شهدا، صوت شهدا و... ارائه می‌شود. 
از همه علاقه‌مندان دانشجویان و عاشقان شهدا دعوت می‌شود تا با استفاده از نشانی (https://ble.ir/ba_paye_del) در پیام رسان بله با عنوان (با پای دل) در این سفر معنوی شرکت نموده و با یادمان‌های دفاع مقدس و معارف شهدا بیشتر آشنا شوند.
 
بهره میلیون‌ها دانش آموز از ظرفیت فضای مجازی برای توسعه و ترویج فرهنگ شهادت
 
امسال به دلیل شرایط کرونایی و طبق هدف گذاری پنج میلیون دانش آموز از ظرفیت فضای مجازی برای توسعه و ترویج فرهنگ شهادت بهره‌مند می‌شوند.
راهیان نور گنجینه پر افتخار و نورانی هشت سال دفاع مقدس است که در قالب این فرهنگ، ابعاد مختلف تاریخ جنگ به نسل جدید منتقل می‌شود. تاریخ جنگ بخش مهمی از تمدن عظیم انقلاب اسلامی است و اگر دلاورمردی‌های رزمندگان در طول جنگ تحمیلی و ایثارگری شهیدان نبود، نظام جمهوری اسلامی نبود چرا که دانشگاه جنگ یک دانشگاه انسان ساز بود. 
آموزش و پرورش نیز به عنوان بزرگترین دستگاه فرهنگی کشور وظیفه انتقال فرهنگ شهادت به گروه‌های هدف تحت پوشش خود را دارد و راهیان نور بالاترین، ارزشمندترین، بزرگترین و تاثیرگذارترین موقعیت تربیتی برای دانش آموزان را دارد. 
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از این در دیدار جمعی از دانش آموزان و دانشجویان شرکت کننده در کاروان‌های راهیان نور، دوران دفاع مقدس را قطعه‌ای نورانی و برگ زرین از تاریخ کشور و انقلاب خواندند و با تأکید بر اینکه کاروان‌های راهیان نور یکی از جلوه‌های پاسداشت آن دوران است، فرمودند: قدرت‌های بین المللی، جنگ ۸ ساله را با هدف از بین بردن انقلاب اسلامی، به ملت ایران تحمیل کردند، اما عظمت، فداکاری، ایمان، تدبیر، شجاعت و بصیرت جوانان موجب شد که جنگ به نفع ملت تمام و انقلاب اسلامی ریشه دارتر و قوی‌تر از گذشته شود. 
ایشان، کاروان‌های راهیان نور را یک مبارزه عظیم مردمی برای زنده نگه داشتن آن دوران پرعظمت خواندند و با اشاره به ابعاد گوناگون و ناگفته دفاع مقدس، افزودند: یکی از این ابعاد، تحلیل چرایی آغاز جنگ تحمیلی است که علت آن را باید در عظمت و ابهت انقلاب اسلامی و مرعوب شدن و وحشت قدرت‌های مسلط آن زمان در دنیا، جستجو کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶.۵۱°    ۲۶.۹۹°