سقف کارت به کارت در نوروز ۱۴۰۰ تعیین شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:58 - چهارشنبه 25 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۳۱۳۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵
تمهیدات ویژه بانک مرکزی که پیش از این با هدف کاهش مراجعات حضوری به شعب بانک‌ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به شبکه بانکی ابلاغ شده بود، در سال ۱۴۰۰ نیز ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 اواخر سال گذشته بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی تأکید کرد با توجه به شرایط خاص بهداشتی کشور و به منظور مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، برای تسهیل استفاده هموطنان از درگاه‌های غیرحضوری و کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب و دستگاه‌های خودپرداز، موارد مقرر در بخشنامه شماره ۹۹.۲۷۶۰۹۱ مورخ ۲۹ آبان ۱۳۹۹، در سال ۱۴۰۰ نیز در دستور کار قرار گیرد.

بر این اساس تمهیدات ویژه بانک مرکزی به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در امسال به این شرح است:

سقف انتقال وجه کارت به کارت شتابی و درون بانکی از مبدأ هر کارت ۱۰۰ میلیون ریال در هر روز است.

سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت‌ساز‌ها از ۱۰ به ۳۰ میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام‌دهنده تراکنش قابل افزایش است.

در صورت پیوستن بانک‌ها و پرداخت‌ساز‌ها به هاب فناوران مالی، این سقف می‌تواند تا ۵۰ میلیون ریال افزایش یابد.

امکان تمدید تاریخ انقضای کارت‌های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری تا پایان امسال و به مدت یک‌سال بلامانع بوده و سقف صدور کارت هدیه تا اطلاع ثانوی ۲۰ میلیون ریال است.

اصلاح فرآیند‌های افتتاح حساب و دریافت تسهیلات به منظور کاهش زمان حضور مشتریان در شعب و انجام بیشتر امور به صورت غیرحضوری مورد تأکید است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°