موانع و راهکارهای جذب سرمایه‌گذاری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:21 - چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۳۱۴۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸
مدیرکل دفتر مطالعات معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد از تشکیل کارگروه «تسهیل سرمایه‌گذاری و مقررات زدایی» در استان‌های کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "ابراهیم صیامی" در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ با اشاره به موانع و راهکارهای جذب سرمایه‌گذاری در بخش تولید گفت: اقتصاد امروز ایران برای سیاست‌های سرمایه‌گذاری به چارچوب و قالب مشخصی نیاز دارد که بتواند مشوق‌های موجود در زمینه سرمایه‌گذاری را تقویت کند، متأسفانه هنوز این چارچوب و قالب در اقتصاد ایران طراحی نشده است.

مدیرکل دفتر مطالعات معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد افزود: در کشور فرماندهی واحد برای جذب سرمایه‌های خارجی نداریم و نیازمند تغییرات ساختاری در بدنه هر سه قوه برای ارتقای سرمایه‌گذاری و رشد اقتصادی پایدار هستیم.

صیامی گفت: در جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید مقرر شد؛ کارگروه «تسهیل سرمایه‌گذاری و مقررات زدایی» به منظور تسهیل در سرمایه‌گذاری و شناسایی و انعکاس مقررات مخل در سطح استان‌های کشور تشکیل شود.

تشکیل کارگروه استانی «تسهیل سرمایه‌گذاری و مقررات زدایی»

اعلام آمادگی مجلس برای حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری 

محمدحسین فرهنگی، عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به قانون برنامه ششم توسعه در حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف گفت: در سال‌های اخیر در مجلس شورای اسلامی قوانین بسیار مهمی برای رفع موانع تولید و حمایت از سرمایه‌گذاری تصویب و تبدیل به قانون شده است.

او بیان کرد: بروکراسی‌ اداری (برخی بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌هایی در دولت و دستگاه‌های اجرایی شکل گرفته که ایجاد مانع می‌کند)، فرهنگ‌سازی (در بین اقشار مختلف، فعالان اقتصادی و مردم باید ارزش سرمایه‌گذاری تثبت شود) و استنکاف از اجرای قانون (احکام متعددی برای حمایت از تولید وجود دارد که اجرا نمی‌شود) سه چالش‌ عمده پیش‌روی تولید و سرمایه‌گذاری است.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: متأسفانه در هیچ جای کشور اراده‌ای برای حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری وجود ندارد، امیدواریم این اراده در دولت و نیز دولت بعدی وجود داشته باشد.

فرهنگی افزود: مجلس برای حمایت از تولید و سرما‌یه‌گذاری و همچنین تجمیع قوانین، پیگیری، رفع ابهام و اصلاح آنها تمام قد آماده است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۲°