رئیس جمهور نماد وحدت در کشور است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:10 - پنجشنبه 02 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۳۱۵۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳
تحلیلگران مسائل سیاسی با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری و جایگاه ممتاز رئیس جمهوری در قانون اساسی معتقدند انتخابات پر شور و با مشارکت حداکثری مردم موجب اقتدار و سربلندی کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محسن اسماعیلی تحلیل گر سیاسی با بیان این که انتخابات ریاست جمهوری جشن ملی است گفت: افراد نباید بر اساس توهم تکلیف اعلام حضور کنند و باید مقام و اختیارات و مسئولیت‌های عظیم رئیس جمهوری را بشناسند و توانایی‌های خودشان را بسنجند، بعد اعلام حضور کنند و کسانی باید در این میدان حضور پیدا کنند که امتحانشان را پس داده باشند و برنامه مشخص و عملی برای مشکلات و مسائل کشور داشته باشند.

او با بیان این که رئیس جمهوری باید نماد وحدت باشد گفت: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید عادل و اخلاقمند باشند و نامزدهای انتخاباتی باید کسانی باشند که منافع کشور  و نظام را فدای منافع خود نکنند.
 
اسماعیلی در خصوص محور‌های سخنان مهم مقام معظم رهبری افزود: مقام معظم رهبری در بخشی از سخنانشان ترسیمی از توانایی‌های کشور در بخش اقتصاد ارائه و ظرفیت‌های کشور را فهرست کردند تا روح امید و ایمان به این شعار را که «ما می‌توانیم» در میان مردم احیا شود.

او افزود: محور دیگر فرموده‌های رهبر انقلاب مربوط به انتخابات بود که مهمترین حادثه سیاسی کشور است که باید دانست انتخابات فقط برای ۴ سال نیست بلکه آثار آن طولانی مدت است و برای ده‌ها سال باقی می‌ماند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: بخش دیگر سخنان رهبری درباره روابط بین المللی و گفتگو و دیپلماسی بود که ایشان تاکید کردند راه درست راه عزت و استقلال کشور است و کوتاه آمدن در برابر دشمنان و زورگویان عالم موجب ذلت و عقب ماندگی است.

اسماعیلی گفت: بر اساس منطق و استدلال عقلی چاره‌ای جز ایستادگی در برابر قدرت‌های زورگو نداریم.

مهدی فضائلی دیگر کارشناس سیاسی نیز با اشاره به اهمیت حضور و مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری گفت: انقلاب اسلامی از ابتدای شروع نهضت یکی از مهمترین ویژگی هایش مشارکت مردم در جریان نهضت و انقلاب اسلامی بوده است.

او افزود: مشارکت مردم از مولفه‌های ایجاد قدرت است و حضور مردم اقتدار آفرین است و تولید قدرت برای کشور می‌کند و هر کس می‌خواهد ایران قدرتمند باشد باید در انتخابات شرکت کند.

فضائلی گفت: یکی دیگر از مولفه‌های انتخابات چرخش قدرت است که می‌تواند خون تازه و نفس تازه در شریان و ریه‌های اداره کشور تزریق کند و بدمد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: به این نکته هم باید توجه داشت که در انتخابات ۱۴۰۰ نخستین دولت گام دوم انقلاب هم مشخص می‌شود که آثار مثبت و منفی عملکرد و تصمیمات آن می‌تواند تا سال‌ها در کشور باقی بماند.

او با بیان این که نظام جمهوری اسلامی پشتوانه مردمی دارد گفت: حضور و مشارکت مردم هم به اصل نظام و هم به دولت اعتبار می‌بخشد و به دولت منتخب قدرت بیشتری می‌دهد تا سیاست‌های کشور را دنبال کند.

فضائلی گفت: ایجاد امنیت نیز از نتایج مشارکت بالای مردم در انتخابات است و مشارکت مردمی در کنار توانمدی‌های دفاعی و اقتصادی و فرهنگی امنیت بخش برای کشور و نظام است.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°