اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق زلزله زده دنا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:46 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۳۱۶۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
معاون اول رئیس جمهورگفت: دولت ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار جدید برای بازسازی مناطق زلزله زده دنا اختصاص داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای جهانگیری در بازدید از مناطق زلزله زده سی سخت با اعلام این مطلب افزود: دولت ظرف یکسال ۸۰ هزار واحد خسارت دیده از حوادث در مناطق مختلف را بازسازی کرده است.
 
اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق زلزله زده دنا

وی روند بازسازی خانه‌های تخریب شده در سی سخت را مطلوب ارزیابی کرد و اضافه کرد: ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی جدید در سی سخت بزودی آغاز می‌شود.
 
اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق زلزله زده دنا

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: جاده جدید یاسوج به سی سخت هم باید هرچه زودتر گشایش یابد.
 
 
امیدواریم بتوانیم موانع توسعه را برطرف کنیم
 
اسحاق جهانگیری که امروز به منظور بازدید از منطقه زلزله زده سی سخت عازن کهکیلویه و بویر احمد شد در جمع خبرنگاران در فرودگاه یاسوج هم گفت: دل هر وطن دوست و علاقمندی به ایران با شنیدن خبر زلزله سی سخت به درد آمد. دولت از همان لحظه مصوبه‌ای خیلی خوبی داشت که منازل آسیب دیده و تخریب شده را سریع بازسازی و تعمیر کنند و دستگاه‌های اجرایی خیلی سریع کارشان را شروع کردند.
 
 
اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق زلزله زده دنا

وی افزود: سال ۹۹ سال سختی بود هم فشار‌های تحریم و هم کرونا را داشتیم معیشت مردم به سختی گرفتار شده بود و نگرانی‌هایی که مردم نسبت به آینده داشتند و مردم استان کهگیلویه و بویراحمد را بر این مسائل به زلزله هم گرفتار شدند.

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های بالایی دارد و می‌تواند به قطب بزرگ گردشگری و قطب توسعه تبدیل شود، در جلساتی که با مسئولان خواهیم داشت، به توسعه، مشکلات توسعه، زیرساخت ها، راه ها، سدها، جلسه اقتصاد مقاومتی خواهیم پرداخت.

جهانگیری بیان کرد: امیدواریم هم دولت و مسئولان اقدامات خوبی انجام دهند و بتوانیم موانع توسعه را برطرف کنیم.
معاون اول رییس جمهور بیان کرد: دولت می‌داند امروز مهمترین مسئله کشور بحث تولید است. استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از مهمترین استان‌های نفت خیر کشور است. بزرگترین میادین نفتی کشور را دارد. ظرفیت بسیار بزرگی در پتروشیمی دارد. بخش اعظم آب کشور در این استان است.
 
معاون اول رئیس‌جمهور بلافاصله از یاسوج عازن سی سخت شد .
 
در این سفر با هدف پی‌گیری وضعیت شهر زلزله‌زده سی سخت نشست‌هایی با مسئولان استانی برگزار می‌کند.

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، تابش رئیس بنیاد مسکن کشور و حریرچی معاون اجرایی وزارت بهداشت در این سفر معاون اول رئیس جمهور را همراهی می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°