اعتراض رئیس اتحادیه بین‌المجالس به استفاده از پلتفرم آمریکایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:50 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۳۱۹۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۷
رئیس اتحادیه بین‌المجالس مجلس در واکنش به استفاده از نوع پلتفرم مورد استفاده در برگزاری نشست‌های مجازی اتحادیه بین‌المجالس جهانی، خواستار بررسی و رفع فوری محدودیت حضور زنان مجلس در این نشست شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "احمد نادری" رئیس اتحادیه بین‌المجالس مجلس، نسبت به استفاده از نوع پلتفرم مورد استفاده در برگزاری نشست‌های مجازی اتحادیه بین‌المجالس جهانی واکنش نشان داد و در پیامی به دبیرکل اتحادیه اتحادیه بین‌المجالس جهانی خواستار بررسی و رفع فوری این محدودیت شد.

در پیام ارسالی نادری به دبیرکل اتحادیه آمده است: همانطور که در مفاد اساسنامه IPU قید شده، یکی از اصول اساسی اتحادیه اطمینان از مشارکت آزادانه و کامل همه پارلمان‌های عضو در همه فعالیت‌های اتحادیه است. این اصلی است که به طور مداوم در فعالیت‌های اتحادیه مورد احترام قرار می‌گیرد و انتظار جدی وجود دارد که در دوره همه‌گیری کرونا این امر ادامه یابد.

رئیس اتحادیه بین‌المجالس مجلس افزود: از جنابعالی و همکاران شما در دبیرخانه می‌خواهم که اقدامات فوری لازم را برای حل این مشکل جدی که قطعاً مانع مشارکت آزادانه و کامل نمایندگان پارلمان اسلامی ایران در رویداد‌های مجازی مزبور خواهد بود، انجام دهند.
 
 اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) با همکاری سازمان ملل متحد نشستی را با موضوع زنان برگزار می‌کند که باتوجه به بیماری همه‌گیر کووید-۱۹، این نشست در سال جاری مجازی در روز ۳ فروردین برگزار خواهد شد.

باتوجه به پلتفرم آمریکایی استفاده شده در این اجلاس و تحریم‌های یکجانبه علیه جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان زن مجلس شورای اسلامی نمی‌توانند در این نشست مشارکت داشته باشند.
برچسب ها: پلتفرم ، بین المجالس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°