صنعا همچنان آماج حملات جنگنده های سعودی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:50 - چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۳۲۱۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰
جنگنده‌های سعودی چند بار صنعا پایتخت یمن را بمباران کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این حملات دقایقی پس از آن صورت گرفت که وزیرخارجه سعودی از آمادگی کشورش برای پایان دادن به جنگ یمن خبر داد. فیصل بن فرحان مدعی شده: ریاض آتش‌بس در جنگ یمن را خواستار است. فن فرحان گفته: در صورت پذیرش طرح آتش‌بس، فرودگاه صنعاء بازگشایی محدود و از فشار بر بندر الحدیده کاسته خواهد شد.

محمد عبدالسلام رئیس هیئت مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن، با بیان اینکه طرح عربستان مطلب جدیدی را ندارد، تاکید کرد: هرگونه طرح آتش بس باید جامع و فراگیر باشد و به جنگ و محاصره یمن به طور کامل پایان دهد.

رئیس هیئت ملی مذاکرات یمن گفت: هر ابتکار یا طرح یا پیشنهادی که به مسائل انسانی توجهی نداشته باشد را رد می‌کنیم و عربستان باید پایان تجاوزگری و لغو محاصره را فورا اعلام کند.

رئیس هیئت ملی مذاکرات یمن و سخنگوی جنبش انصارالله گفت: عربستان سعودی جزئی از جنگ است و باید فورا به محاصره هوایی و دریایی یمن پایان دهد.

محمد عبدالسلام افزود: بر موضع ثابت و استوار خود در ارتباط با لغو محاصره و توقف حملات به کشورمان تاکید می‌کنیم. ما معتقدیم هر ابتکار یا طرح یا پیشنهادی که به مسائل انسانی توجهی نداشته باشد چرا که مردم یمن بیشترین رنج را متحمل می‌شوند، جدی نیست. دوم اینکه ما معتقدیم ورود کشتی‌های توقیف شده به یمن که برخی از آن‌ها بیش از یک سال از توقیف آن‌ها می‌گذرد نیازی به طرح و ابتکار ندارد.

وی تاکید کرد: معامله با مسئله انسانی و بهره برداری سیاسی، جنایتی اخلاقی علیه ملت یمن به شمار می‌آید. طرف سعودی باید پایان این تجاوزگری و لغو محاصره را به طور کامل اعلام کند و به یمنی‌ها اجازه دهد زیر نظر سازمان ملل متحد وارد روند سیاسی شوند، اما ارائه طرحی که بیش از یک سال درباره آن بحث شده است چیز جدیدی نیست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۲°