تقدیر رئیس جمهور از مراکز امدادی و کنترل ترافیک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۳۲۲۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
رئیس جمهور در ارتباط تصویری با تعدای از مراکز امدادی، خدماتی و کنترل ترافیک از آنها تقدیر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

رئیس جمهور با تعدای از مراکز امدادی، خدماتی و کنترل ترافیک ارتباط تصویری برقرار کرد و در جریان نحوه خدمات رسانی این مراکز به مردم قرار گرفت.

در این ارتباط تصویری، سردار هادیان فر رئیس پلیس راهور ناجا گفت: آمار تصادفات در نوروز امسال نسبت به نوروز پارسال ۴۰ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: با وجود افزایش تصادفات رانندگی در سال ۹۷ و ۹۶ امسال این تصادفات نسبت به سال ۹۸ یک و چهار دهم درصد کاهش داشته است و نسبت به سال ۹۸ دو هزار و ۹۹ جان باخته کمتر و ۷۴ هزار مجروح کمتر به ثبت رسیده است.

وی گفت: در طرح نوروزی ۱۴۰۰ بیست و هفت هزار نیروی پلیس راهور در هزار و ۴۹۱ پایگاه ثابت و سیار و ۶ هزار و ۲۰۰ واحد گشت به ارایه خدمات به مسافران نوروزی می‌پردازند.

سردار هادیانفر افزود: امسال باتوجه به محدودیت‌های کرونایی در ۵۱ شهر با وضعیت قرمز و نارنجی و ۷۷۰ نقطه ورود و خروج حضور داریم ضمن اینکه از طریق هزار و ۶۲۰ دوربین جاده‌ای به کنترل مسیر‌ها می‌پردازیم.

وی گفت: تعداد سفر‌ها نسبت به سال قبل ۵۲ درصد افزایش داشته است، اما نسبت به نوروز ۹۸ با ۱۶ درصد کاهش روبرو بودیم.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: سفر‌های نوروزی امسال در محور‌های شمالی ۱۰۵ درصد افزایش داشته است.

 

در ادامه این ارتباط تصویری رئیس جمهور گفت: لازم است پلیس در جا‌هایی که نیاز است به مردم تذکرات بهداشتی هم بدهد.

وی افزود: اگر خودرو‌هایی هستند که بدون توجه به اصول بهداشتی تردد می‌کنند، تذکرات بهداشتی پلیس لازم است.

رئیس جمهور گفت: در مواردی که براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا باید چارچوب‌هایی رعایت شود، مخصوصا جا‌هایی که شرایط کرونایی قرمز و نارنجی است، پلیس حتما اعمال قانون می‌کند.

روحانی افزود: براساس گزارش رئیس محترم پلیس راهور هم اکنون روزی ۳۲ جانباخته در سوانح رانندگی داریم که این مایه تاسف است.

رئیس جمهور از همه رانندگان خواست ضمن رعایت کامل دستورالعمل‌های مرتبط با کرونا، دستورالعمل‌های مربوط به ایمنی در رانندگی را هم رعایت کنند.

روحانی از گزارش خوب و تلاش‌هایی که نیروی انتظامی در طول سال به ویژه در ایام نوروز انجام می‌دهد، تقدیر کرد.

رئیس جمهور در ادامه گفت: به ویژه بخش راهور پلیس، مسئولیت‌های سخت‌تر و سنگین تری را برعهده دارد و البته امسال شرایط برای پلیس راهور نسبت به سال گذشته که به علت شرایط کرونایی محدودیت‌هایی زیادی داشتیم کمی متفاوت است.

 
اوضاع هلال احمر نسبت به پارسال بهتر شده است

رئیس هلال احمر گفت: اوضاع هلال احمر نسبت به سال قبل در همین زمان بهتر شده است.

آقای کریم همتی در ارتباط تصویری رئیس جمهور با مراکز امدادی، افزود: بعد از مساعدت‌های بی دریغ رئیس جمهور امروز وضعیت کارکنان، انبار، پشتیبانی وضع خوبی دارد و از این بابت از رئیس جمهور و سازمان برنامه و بودجه تقدیر می‌کنیم.

وی گفت: اوضاع هلال احمر نسبت به پارسال در همین زمان بهتر شده است و نمود علمی آن را در عملیات بین المللی و یکی هم در زلزله سی سخت شاهد بودیم.

آقای همتی ضمن تشکر از کارمندان هلال احمر افزود: طرح امداد و نجات نوروزی و کنترل مرز‌های هوایی، زمینی و دریایی امسال نسبت به پارسال بهتر شده است به طوری که هزار و ۲۰۵ طرح امداد نوروزی با حضور ۱۲ هزار نجاتگر و با حدود هزار و ۵۵۳ تیم انجام شده است.

وی گفت: امسال با توجه به تردد بیشتر نوع و تعداد جمعیت هلال احمر نیز رشد داشته است و تعداد عملیات‌هایی که تاکنون شکل گرفته ۸۳ درصد رشد داشته و ۶۳۷ عملیات انجام شده و هزار و ۷۶۵ آسیب دیدگی به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۹۰ نفر به درمانگاه اعزام و ۸۵ نفر از مصدومین نیز درمان شدند بنابراین به هموطنان توصیه می‌شود که تعداد سفر‌های خود را کم کنند.

رئیس هلال احمر در ادامه افزود: یکی دیگر از کار‌هایی که براساس مصوبات انجام شده کنترل مرز‌های کشور است به طوری که ۳۳ مرز کشور به جمعیت هلال احمر سپرده شده است و ۳۰۰ نفر از همکاران ما با همکاری وزارت راه و شهرسازی کنترل مرز‌ها را انجام می‌دهند.

آقای همتی گفت: ۷ هزار و ۷۳۱ آزمایش فوری و ۳ هزار آزمایش پی سی آر انجام شده است که از این تعداد ۳۰ آزمایش مثبت بوده است.
 

هلال احمر همچون فرشته نجات است

رئیس جمهور هم خدمات هلال احمر به مردم گرفتار در حوادث مختلف جاده‌ای را به فرشته نجات توصیف کرد و گفت: هلال احمر خدمات بسیار بزرگی انجام می‌دهد.

آقای حسن روحانی در ارتباط ویدئوکنفرانسی با رئیس جمعیت هلال احمر افزود: امسال یک وظیفه جدید دیگر بر عهده هلال احمر گذاشته شده و آن کنترل مرز‌های زمینی، هوایی و دریایی است که جلوی ورود بیماران احتمالی به کرونا را بگیرند.

رئیس جمهور با بیان اینکه متاسفانه در استان خوزستان شاهد بودیم که به علت عدم دقت کافی در کنترل یا نبستن مرزها، مردم ما دچار مشکل شدند این وظیفه هلال احمر در ایام نوروز را وظیفه‌ای مهم و خطیر توصیف کرد.

آقای روحانی افزود: اگر افرادی از کشور‌های دیگر وارد کشور می‌شوند، حتما تست کرونا از آن‌ها ضروری است و اگر این تست مثبت بود قرنطینه این افراد نیز ضروری است.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳.۵۹°    ۲۴.۹۹°