اخذ نخستین مالیات از خانه‌های خالی در مرداد ۱۴۰۰
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:52 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۳۲۴۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵
رئیس سازمان امور مالیاتی از دریافت نخستین مالیات از خانه‌های خالی در مرداد ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: این مالیات به میزان نصف ارزش اجاره ماهانه آن ملک خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از سازمان امور مالیاتی؛ «امیدعلی پارسا» گفت: سال گذشته تحت راهبرد کلی وصول و هوشمند سازی نظام مالیاتی مجموعه اقداماتی را انجام دادیم که منجر به وصول بیش از ۱۰۰ درصد کل درآمد‌های مالیاتی مصوب کشور شد.

رئیس سازمان امور مالیاتی افزود: بستر‌های لازم برای تجمیع همه اطلاعات کشور در سازمان امور مالیاتی در حال فراهم شدن است امیدواریم امسال نسخه اول پایانه فروشگاهی سامانه مودیان را که همه فروشگاه‌ها و کسب و کار‌ها و عوامل اقتصادی کشور را به سازمان امور مالیاتی وصل می‌کند، عملیاتی کنیم. این مسئله موجب حداکثر شدن شفافیت اقتصادی و حداقل شدن فرار‌های مالیاتی می‌شود.

پارسا گفت: در این صورت رقابت بین تولیدکننده شناسنامه دار بیشتر می‌شود؛ مبنای اصلی اخذ مالیات، تولید واقعی است.

او با بیان اینکه مبارزه با فرار مالیاتی خط قرمز ماست، افزود: میزان فرار‌های مالیاتی در سال ۹۹ حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان است. تمرکز بر تراکنش‌های بانکی ۴۰ هزار نفری که بیشترین گردش حساب بالای ۵ میلیارد تومان را در دستور کار خود قرار دادیم.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه با مالیات ستانی تولید و تولیدکننده واقعی باید حمایت شوند، گفت: سعی می‌کنیم بخشودگی درآمد‌های مالیاتی را با ظرفیت‌های قانون فعلی تقویت کنیم. به دنبال اختیار قانونی عملیات اجرایی افرادی هستیم که مالیات‌های خود را نمی‌دهند.

پارسا گفت: یک وجه مالیات حمایت از تولید و وجه دیگر آن تأمین منابع دولت بوده و هیچ جامعه‌ای به سمت عدالت نمی‌رود، مگر نظام مالیاتی کارا و مؤثری داشته باشد. مردم کشور ما با موضوع مالیات مشکلی ندارند، اما نقش متناسب با درآمد و ثروت واقعی را نمی‌دانند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°