اقدامات وزارت راه و شهرسازی در سال ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 08 آذر 1400
کد خبر : ۸۱۳۲۶۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۹
وزیر راه و شهرسازی با حضور در برنامه تیتر امشب به ارائه توضیحاتی درباره اقدامات انجام شده این وزارتخانه در سال ۹۹ پرداخت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "محمد اسلامی" در گفتگو با برنامه تیتر امشب (سه‌شنبه، ۳ فروردین) با اشاره به وضعیت راه‌ها گفت: تردد جاده‌ای بین استانی و در سطح کشور نسبت به سال گذشته با افزایش چشمگیری مواجه هستیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: رشد سفر با وسیله نقلیه عمومی اتوبوس، قطار و هواپیما نسبت به مشابه سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

او بیان کرد: براساس اطلاعات پلیس راهور تردد در شهرهای قرمز و نارنجی کاهش و در سایر مناطق کشور با رنگ‌بندی‌های آبی و زرد تردد افزایش داشته است.

استقرار نیروهای هلال احمر در ۳۱ پایانه‌ مرزی فعال کشور

اسلامی گفت: مسافران برای خروج از شهرهای قرمز و نارنجی با وسیله نقلیه عمومی(اتوبوس، هواپیما، کشتی و قطار) حتما از او تست کرونا گرفته می‌شود و در صورت منفی بودن تست اجازه سوار شدن دارد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: نیروهای هلال احمر در ۳۱ پایانه‌ مرزی فعال کشور مستقرند و  از مسافران تست کرونا گرفته‌ می‌شود.

او گفت: پایدارسازی تولید مسکن با ایجاد اصلاحات در آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌ها، ثبت‌نام گسترده از مردم و  عرضه زمین در همه شهرهای دارای متقاضی مهم‌ترین اقدام وزارت راه و شهرسازی در سال ۹۹ بود.

اسلامی بیان کرد: سال گذشته توانستیم در حوزه راه‌ها و بهبود وضعیت حمل و نقل رکوردهای جدیدی را به لحاظ عملیات اجرایی در کشور ثبت و ضبط کنیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: سال گذشته سامانه جامع املاک و اسکان را فعال کردیم و در پرتو این سامانه حدود یک‌میلیون و 300 هزار واحد مسکونی خالی شناسایی و به سازمان امور مالیاتی کشور معرفی شد و موجب افزایش عرضه به بازار و کاهش حدود ۲۵ درصدی قیمت مسکن شد.

افتتاح ۹۰۰ کیلومتر بزرگراه در سال ۹۹

او افزود: در سال ۹۹ حدود ۹۰۰ کیلومتر بزرگراه افتتاح کردیم و حدود ۳۰۰ کیلومتر دیگر هم آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

اسلامی با بیان اینکه سال گذشته رونق تولید و جهش تولید را در حوزه ریل داخلی داشتیم، گفت: در سال‌های گذشته سامانه‌های ریلی و واگن‌های باری از خارج از کشور تأمین می‌شد، ولی در سال ۹۸، ۷۷۸ واگن باری، مسافری و لوکوموتیو با توان نیروی داخلی ساخته شد و در سال ۹۹ این رقم از یک‌هزار و ۱۵ واگن عبور کرد.

جشن خودکفایی تولید واگن‌های مسافری در راه است

وزیر راه و شهرسازی گفت: در سال ۹۹ علاوه بر جلوگیری از واردات و حمایت از تولید داخل، جشن خودکفایی تولید واگن باری را برگزار کردیم و در ماه‌های آینده جشن خودکفایی تولید واگن مسافری و لوکوموتیو را برگزار خواهیم کرد.

اسلامی با بیان اینکه "قوانین متضاد" مهم‌ترین چالش وزارت راه و شهرسازی است، بیان کرد: دستگاه نظارتی نباید وارد تشخیص مدیریتی شود و فقط به طرح سوال بپردازد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۷۹°    ۱۲.۵۹°