واکنش غریب آبادی به اظهارات اخیر مدیرکل آژانس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۳۳۰۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین، در واکنش به اظهارات اخیر مدیرکل آژانس، در مصاحبه با نیوزویک، گفت: "تداوم اتخاذ موضعگیری‌های سیاسی تا فنی، غیر سازنده و مخرب است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وی افزود: مصاحبه‌های پیاپی این چنینی، فقط اعتبار آژانس نزد ایران و ایرانیان را بیشتر مخدوش کرده و راه را برای موفقیت هرگونه ابتکارات بعدی مدیرکل، بر مبنای تعامل و حسن نیت متقابل، می‌بندد.
 
کاظم غریب آبادی گفت: برجام، با مشکلات و پیچیدگی‌های عدیده‌ای مواجه است و نیازی نیست که با چنین مواضع عجیبی آن را پیچیده‌تر کنیم. موضوعات با هم مرتبط هستند و ایران نیز گام‌ها و تعاملات خود را با آژانس و مدیرکل، با در نظر گرفتن موضوعات دیگر تنظیم خواهد کرد.
 
او تاکید کرد: ایران، همچنان تحت تعهدات پادمانی خود شفاف و همکاری گرایانه عمل می‌کند. از ادعا‌های مربوط به بیش از دو دهه قبل به عنوان پوششی برای توجیه قصور عمدی خود در نپرداختن به معضلات مهم اشاعه‌ای مانند وضعیت هسته‌ای رژیم اسرائیل، استفاده نکنید! "
 
پیش از این رافائل گروسی مدیرکل آژانس در بخش‌هایی از مصاحبه خود با نیوزویک گفته بود: مباحث تفصیلی و فنی برای مشخص کردن مکان اورانیوم اظهارنشده در ایران لازم است و این موضوع، کاملا با آینده توافق هسته‌ای مرتبط است. هر چیزی به هم مرتبط است.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دو روز پیش در اظهاراتی خطاب به اعضای باقیمانده برجام گفت: اعضای برجام هرچه سریع‌تر از پنجره دیپلماتیک و فرصت سه ماهه تفاهم با ایران برای حفظ این توافق استفاده کنند. تفاهم به دست آمده با ایران یک راهکار موقت برای تداوم بازرسی‌ها از مراکز اتمی است تا حداقل‌ها حفظ شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °