ارتباط تصویری رئیس جمهور با مراکز خدماتی و پشتیبانی وزارت نیرو و نفت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۳۳۰۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
رئیس جمهور در ارتباط تصویری با مراکز خدماتی و پشتیبانی وزارت نیرو از وضعیتنفت، برق، آب و فاضلاب مراکز برخی استان ها مطلع شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام و المسلمین "حسن روحانی" عصر امروز(چهارشنبه) در ارتباط تصویری با مراکز دیسپاچینگ برق کشور، مرکز هماهنگی و کنترل آب تهران، نیروگاه‌های شهید سلیمی نکا، سد و نیروگاه کرخه، آب شیرین کن بندرعباس، دیسپاچینگ گاز کشور، خط لوله انتقال نفت خام گوره - جاسک و انبار نفت تهران در منطقه کن از زحمات و خدمات کارکنان وزارت نفت و نیرو در ایام تعطیل تقدیر و تشکر کرد.
 
همچنین دکتر روحانی در ارتباط تصویری با مراکز خدمات و تولید انرژی وزارتخانه‌های نیرو و نفت در استان‌های تهران، مازندران، خوزستان، هرمزگان و بوشهر با قدردانی از وزارت نفت بخاطر خودکفایی کشور در تولید بنزین و گازوئیل، گفت: ۸ سال پیش نیازمند واردات بنزین و گازوییل بودیم، اما امروز صادرکننده هر دو هستیم و روی پای خود ایستاده ایم.
 
دکتر حسن روحانی گفت: امروز بیش از ۳۲ هزار روستا از گاز استفاده می‌کنند درحالی که پیش از این ۱۴ هزار روستا از نعمت گاز بهره‌مند بودند.
 
حجت الاسلام والمسلمین روحانی افزود: شرکت ملی گاز ایران در هفت سال و نیم گذشته کار بزرگی انجام داده است گرچه مردم باید قدردان نعمت خدادادی وجود گاز طبیعی در کشور باشند و همچنین فرزندانی باشند که گاز را از عمق زمین استخراج، پالایش، پمپاژ و به درب منازل و مراکز صنعتی می‌رسانند.
 
رئیس جمهور گفت: در این دولت توانستیم گاز را به سیستان و بلوچستان برسانیم در حالی که قبلا مردم این منطقه از نعمت گاز بهره‌مند نبودند.
آقای روحانی با اشاره به افزایش ۶ درصدی تولید گاز شیرین در یک سال اخیر افزود: روزانه بیش از یک میلیارد مترمکعب گاز تولید می‌کنیم لذا اگر در مصرف ۳۰ درصد آن صرفه جویی کنیم، با اندکی برنامه ریزی می‌توانیم صد میلیارد مترمکعب در سال گاز صادر کنیم.
رئیس جمهور گفت: نعمت خدادادی گاز می‌تواند میان کشور‌های شرق و غرب پیوند برقرار و همچنین درآمد بسیار خوبی نیز برای کشور ایجاد کند.
 آقای روحانی استفاده از منابع گازی را عامل محیط زیستی سالم دانست و گفت: استفاده از گاز طبیعی منجر می‌شود نیروگاه‌ها از گاز استفاده کنند و هوای سالم تری داشته باشیم.
 
وی افزود: نکته بعدی این است که ما علاوه بر این که قدرت کافی در تولید داریم، قدرت انتقال هم داریم چرا که هردو نیاز است؛ یعنی هم تولید و هم انتقال و هم ذخیره سازی نیاز است و هم عناصری که در طول شبانه روز پای کار باشند.

رییس جمهوری گفت: مردم بخوبی می‌دانند که سفر، رفت و آمد، زندگی و تمام وسایل حمل و نقلی که بار را از بنادر به مرکز کشور انتقال می‌دهند به سوخت وابسته است.

وی در ادامه پس از استماع گزارشی در خصوص تولید و انتقال گاز، گفت: شرکت ملی گاز ایران کار عظیم و بزرگی را در سال‌های قبل و بخصوص در این ۷ سال و نیم از عمر این دولت انجام داده است که مردم باید قدردان این نعمت خداداد و فرزندان خود که این گاز را از عمق زمین استخراج و بعد پالایش و به درب منازل و مراکز صنعتی می‌رسانند باشند.

روحانی افزود: شبکه گاز در طول این ۷ و نیم سال تلاش زیادی برای روستا‌ها انجام داد. این که از ۱۴ هزار روستایی که قبلا از نعمت گاز استفاده می‌کردند الان بیش از ۳۲ هزار روستا از گاز استفاده می‌کنند و باز این رقم تا پایان این دولت افزایش پیدا خواهد کرد و این که در این دولت توانستیم گاز را به مرکز سیستان و بلوچستان برسانیم که قبلا از نعمت گاز بهره‌مند نبودند همه این‌ها کار بسیار ارزشمند و بزرگی است.

رییس جمهوری با اشاره به این که گفته شد در طول یکسال گذشته ۶ درصد به تولید گاز شیرین اضافه شده، گفت: روزانه بیش از یک میلیارد متر مکعب گاز تولید می‌شود که می‌توانیم از آن استفاده یا صادر کنیم. اگر بتوانیم ۳۰ درصد این گاز را صرفه جویی کنیم رقم بسیار بالایی خواهد شد.

به گفته وی، صد میلیارد متر مکعب گاز را می‌توانیم در سال صادر کنیم البته با یک مقدار برنامه ریزی و صرفه جویی این اتفاق رخ خواهد داد. این نعمت بسیار بزرگی است که بین ما و کشور‌های غرب و شرق ما پیوند برقرار کند و از طرف دیگر درآمد بسیار خوبی برای کشور ایجاد کند.

وی افزود: نکته بسیار مهم این است که گاز موجب این شده که محیط زیست سالم تری داشته و روستاها، مراتع و سطح بیابان‌ها از بوته‌ها خالی نشوند و نیروگاه‌های ما بتوانند از گاز استفاده بهینه کنند که از مازوت استفاده نشود و هوای سالمتری در اختیار مردم باشد بنابراین این گاز صنعت ما را به حرکت در می‌آورد و و هم منازل مردم ما گرما می‌دهد و هم محیط زیست را سالم نگه می‌دارد و در کنار آن موجب صنعت عظیم پتروشیمی می‌شود.

رئیس قوه مجریه در ادامه ضمن قدردانی از شرکت ملی گاز ایران بدلیل این که امسال در طول زمستان توانستیم در زمینه گاز مشکلی نداشته باشیم علیرغم این که برخی کشور‌هایی که می‌توانند تبادل گاز داشته باشند خیلی تمایل نشان ندادند روی پای خود ایستادیم و مردم در زمستان از گرمایی بخشی نعمت گاز استفاده کردند.
 
روحانی در ادامه پس استماع گزارشی از نیروگاه برق نکاه، با تبریک سال جدید به همه کسانی که در شبکه برق کشور تلاش می‌کنند، گفت: نیروگاه نکاه یکی از بزرگترین نیروگاه‌های تولید برق کشور است. این که گفته شد ۵۰۰ مگاوات در آینده به مجموعه ظرفیت این نیروگاه اضافه می‌شود اقدام بسیار مهمی است. این نیروگاه شبکه برق را پایدار نگه می‌دارد.

رئیس جمهوری ابراز امیدواری کرد که همه مهندسان و فعالان این نیروگاه بتوانند قدرت این نیروگاه را برای کشور حفظ کنند.

وی گفت: خدمات بسیار ارزشمندی انجام شده چرا که آب امر بسیار مهمی در حیات انسان است که مردم بسیار خوب قدردان این خدمت بزرگ هستند.

رئیس جمهوری در بخش دستاوردهای کشور در بخش وزارت نیرو افزود: بسیار خوشحالیم که در دولت تدبیر و امید در طول این ۷ سال تلاش‌های زیادی برای تامین آب پایدار سالم برای روستا‌ها و توسعه تصفیه آب در بخش آب و فاضلاب انجام گرفته است. تصفیه خانه منطقه پاک دشت هم مهم است که در اوایل دولت به شبکه آب ملحق شد و توانست در تابستان ۹۳ مشکل منطقه شرق تهران را حل کند.
 
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °