بن‌بست آمریکا در برابر محور مقاومت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:00 - چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۳۳۲۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۰
کارشناسان مسائل غرب آسیا معتقدند آمریکا در مقابل اقدامات و تدابیر محور مقاومت در منطقه جنوب غرب آسیا به بن‌بست رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سیدرضا صدرالحسینی، کارشناس مسائل غرب آسیا در برنامه تیتر امشب با اشاره به تحولات غرب آسیا در سال ۹۹ و چشم‌انداز پیش رو گفت: علی‌رغم تحلیل‌های غلط ترامپ و در حقیقت نظام سلطه بعد از به شهادت رساندن مظلومانه سردار سلیمانی و ابومهندس المهدی داشت، موفقیت‌های مقاومت در سال ۹۹ می‌تواند به عنوان نقطه اوجی برای این سال قلمداد شود. 

کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه مقاومت در سال ۹۹ به عنوان پدیده نوظهور در قرون اخیر توانسته به بلوغ برسد، افزود: مسئله مقاومت ارتباط مستقیم با افراد ندارد گرچه افراد مولفه‌های تقویت کننده او به شمار می‌روند.

او بیان کرد: در سال ۹۰ در یمن، تبدیل راهبرد دفاعی به تهاجمی کاملا مشهود است و این راهبرد توانسته در یک‌سال گذشته که همچنان هم تداوم دارد، امتیاز بیشتری نسبت به تحولات دیگر در نقاط دیگر داشته باشد.

فروپاشی نظام داخلی آمریکا مهم‌ترین تحول در سال ۹۹

حسین اکبری، کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: فروپاشی نظام داخلی آمریکا به عنوان نظام سلطه که متکی بر قدرت است مهم‌ترین تحول در سال ۹۹ به شمار می‌رود.

او ادامه داد: قطعا شرایط و حوادثی که در آمریکا روی داد به شدت سیاست  آمریکا را در منطقه تحت تأثیر قرار می‌دهد. اگر چه سیاست آمریکا تغییر نمی‌کند و قطعا در همان مسیر حرکت خواهند کرد ولی برای بازسازی مجدد بایدن در سال آینده باید هزینه‌های بسیاری را پرداخت کند تا بتواند خرابکاری‌های ترامپ را بازسازی کند.

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: مهم‌ترین اتفاق به اعتقاد بنده این است که بایدن باید مشکل یمن را حل کند، کار نیمه تمام طالبان با افغانستان را به یک‌جایی برساند، در بحث برجام سوال جدی برای آمریکا این است که از کجا شروع کنیم و یا خرابکاری‌هایی که در لبنان، عراق و سوریه انجام دادند.

گسترش معادله بازدارندگی مهم‌ترین معیار محاسبه قدرت در منطقه جنوب غرب آسیا

حسین رویوران، کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: گسترش معادله بازدارندگی با محور آمریکایی - صهیونیستی و به عبارتی عبری - عربی مبتنی بر توازن وحشت اکنون یکی از مهم‌ترین معیارهای محاسبه قدرت محور مقاومت در سطح منطقه جنوب غرب آسیا به شمار می‌‎رود.

او افزود: منطقه خاورمیانه به محل تاخت و تاز غرب تبدیل شده بود، اما بازدارندگی که از ایران در مقابل آمریکا آغاز شد و آمریکا به دلیل قدرت پاسخ دهی ایران نمی‌توانست کاری کند، این موضوع در لبنان و یمن به‌طور کامل تکمیل شده و هم‌اکنون رژیم صهیونیستی در مقابل حزب‌الله به بن‌بست رسیده است.

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: کشور‌هایی که با رژیم صهیونیستی عادی سازی کرده‌اند، در آینده دچار بحران داخلی خواهند شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۲°