بهره‌برداری از ۳۹ طرح ملی در مناطق آزاد تجاری و اقتصادی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:56 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۳۳۷۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۳
مراسم بهره‌برداری از ۳۹ طرح ملی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی با اعتبار ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در سه استان کشور با دستور رییس‌جمهوری و به صورت ویدئوکنفرانسی آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در نخستین پنجشنبه سال ۱۴۰۰ و در پنجاه و نهمین برنامه پویش جهش تولید بهره برداری از طرح‌های ملی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی در سه استان هرمزگان، آذربایجان شرقی و قم به صورت ویدئوکنفرانسی با دستور رییس جمهور آغاز شد.

۶ پروژه عمرانی به ارزش ۴۰ هزار و ۹۰۰میلیارد ریال و ۲۰ میلیون دلار امروز با دستور رییس جمهوری در مناطق آزاد کیش و قشم به بهره برداری رسید که این میزان سرمایه گذاری ۳۰ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی و ۱۰ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال هم دولت برای توسعه وعمران این مناطق هزینه کرده است.

این پروژه‌ها شامل مجتمع تجاری و اداری معراج، مرحله دوم شهرک آفتاب، سایت شناورسازی، ۹ طرح زیربنایی و تولیدی در قشم و همچنین مجموعه گردشگری و ورزش‌های زمستانی پنگوئن و مرحله دوم برج ساحلی پرشین کیش است.

امروز همچنین واحد‌های تولید سازه‌های گلخانه‌ای "ره پویان جبهه سبز"، کاغذ شیمی پژوهش صنعت، تصفیه خانه فاضلاب و ۱۷ طرح زیربنایی و تولیدی از دیگر طرح‌هایی بود که توسط رییس جمهوری در منطقه آزاد ارس در استان آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.

افتتاح ۵ طرح تولیدی دستگاه‌های الکترونیک و لوازم و ابزار، خوراک دام و طیور، لباس و مواد غذایی از دیگر طرح‌هایی بود که امروز توسط رییس جمهوری در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در استان قم به بهره برداری رسید. با افتتاح طرح‌های بزرگ ملی در مناطق آزاد و ویژه اقتصاد، در مجموع ۳۹ طرح با سرمایه‌گذاری ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۵ هزار و ۴۲ نفر به بهره‌برداری رسید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°