سینما؛ به جای مسافرت نوروزی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۱۳۳۹۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲
رئیس انجمن پخش کنندگان فیلم گفت: سینما سرگرمی مناسبی برای مردم در اوضاع کرونایی و محدودیت های مسافرتی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "علی سرتیپی" در گفتگو با "شهر فرنگ" امسال شروع خوبی برای سینما نبود و ۵ فیلم اکران شده در مجموع ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشت. این کم رونقی علاوه بر شیوع کرونا دلایل دیگری هم داشته است.

او در مورد تاثیرات مختلف کرونا بر اقتصاد، اجتماع و روح و روان مردم و جامعه گفت: سینما می‌تواند در آرامش روحی مردم تاثیر گذار باشد. زمانیکه مردم نمی‌توانند مسافرت بروند سالن سینما از امن‌ترین مکان‌ها است.

سرتیپی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت استفاده از سینما‌ها نباید بیشتر از ۵۰ درصد باشد، گفت: در برخی سینما‌ها سالن سینما بیشتر از سی درصد هم تماشاچی ندارد.

او با انتقاد از اجرای محدودیت‌های زمانی تردد شبانه گفت: سینما رو‌های مردم ما بیشتر بعد از ظهر‌ها و شب‌ها به سینما می‌روند وقتی که تا ساعت ۲۱ مجوز تردد وجود ندارد در عمل سینما‌ها بعد از ظهر ها و شب ها تعطیل است.

رئیس انجمن پخش کنندگان فیلم درباره اجرای ناقص پروتکل‌های تردد گفت: رستوران‌ها شب‌ها بازند و کسی جلوی آنها را نمی گیرد، اما سینما‌ها باید ساعت ۲۱ بسته باشد. این پروتکل ها یک بام و دو هوا است. محدودیت‌های زمانی ۲۱ تا ۳ صبح برای سینما رو‌ها ساعت حذف کردن سینما است.

او با انتقاد از رسانه ها در اطلاع رسانی به موقع و حمایت از سینمای کشور گفت: رسانه‌ها درباره فعالیت سینما‌ها اطلاع رسانی درستی نکردند. سینما در این اوضاع کرونایی بهداشتی‌ترین فضای ممکن برای سرگرمی خانواده‌ها است. اگر رسانه ملی اطلاع رسانی و کمک می‌کرد مردم از باز شدن دوباره سینما استقبال می‌کردند. مجید مجیدی کارگردان سینما بخاطر شرایط خاص کرونایی فیلم خودش را اکران کرد.

"کیوان امجدیان" روزنامه نگار میهمان شهر فرنگ با بیان اینکه سینما در ۵ و ۶ سال اخیر به کما رفته بود، گفت: کرونا ضربه آخر را به سینمای کشور زد. سینما در سال‌های اخیر کمترین اهمیتی برای مسئولین کشور نداشت.

او سینما را مهمترین ابراز فرهنگی معرفی کرد و افزود: فرهنگ ابزاری که باعث می‌شود کشور در تمام بحران‌ها در مسیر درست جلو برود و مهمترین آن سینما است.

امجدیان گفت: سینما نرفتن مردم را نباید تنها به گردن کرونا انداخت. سال‌ها است که سینما از سبد خانوار ما حذف شده است. کرونا ضربه آخر به سینمای کشور بود.

او با بیان اینکه فیلم‌های بی کیفت بر پرده سینما اعتماد مردم را از بین برده است، گفت: فیلم خوب قابل اکران در سینما بیشتر ۱۰ تا ۲۰ حلقه وجود ندارد. نرفتن مردم به سینما بیشتر بخاطر عدم اعتماد خانواده‌ها است. سینما باید یک پوست اندازی اساسی کند. مردم برای فیلم بی کیفیت پول خرج نمی‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۷۹°    ۹.۹۹°