چین ۹ تبعه و ۴ نهاد انگلیس را تحریم کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:21 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۳۳۹۶
تاریخ انتشار : جمعه ۰۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۳
چین روز جمعه در پاسخ به تحریم‌های لندن علیه پکن به دلیل نقض حقوق بشر در سین کیانگ، ۹ تبعه و ۴ چهار انگلیس را تحریم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا از شینهوا، به دنبال تحریم شماری از اتباع چینی توسط انگلیس با استناد به اصطلاح به مسائل حقوق بشر در سین کیانگ، طرف چینی نیز روز جمعه تصمیم بر تحریم شمار ۹ تبعه و چهار نهاد در انگلیس که با سوء نیت دروغ پراکنی و گسترش اطلاعات غلط انجام می‌دهند را مورد تحریم قرار دهد.

از امروز ورود افراد مربوطه و اعضای اصلی خانواده آن‌ها به سرزمین اصلی، هنگ کنگ و ماکائو چین ممنوع است. اموال آن‌ها در چین مسدود خواهد شد و شهروندان و موسسات چینی از تجارت با آن‌ها منع می‌شوند. چین این حق را دارد که اقدامات بعدی را انجام دهد.

براساس بیانیه سخنگوی وزارت امور خارجه چین، انگلستان با استناد به اصطلاح مسائل حقوق بشر در سین کیانگ، تحریم‌های یکجانبه‌ای را علیه افراد و نهاد مربوطه چینی اعمال کرد.

در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است که این اقدام مبتنی بر چیزی جز دروغ و اطلاعات غلط نیست و آشکارا قوانین بین المللی و هنجار‌های اساسی حاکم بر روابط بین الملل را نقض می‌کند و به شدت در امور داخلی چین دخالت کرده و روابط چین و انگلیس را به شدت تضعیف می‌کند.

وزارت خارجه چین با ابراز مخالفت قاطع و محکومیت شدید، سفیر انگلیس در چین را احضار کرده است.

چین قاطعانه مصمم است که از حاکمیت ملی، امنیت و منافع توسعه خود محافظت کند و به طرف انگلیس هشدار می‌دهد که در مسیر اشتباه حرکت نکند.

در بیانیه وزارت امور خارجه چین آمده است در غیر این صورت، پکن با قاطعیت واکنش‌های بیشتری نشان خواهد داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°