کاهش پرواز‌های عبوری از آسمان ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:55 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۳۵۷۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
وزیر راه و شهرسازی از کاهش پرواز‌های عبوری در آسمان ایران به دلیل عملیات روانی دشمنان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ "محمد اسلامی" با اشاره به تبلیغات گسترده دشمنان مبنی بر ناامن نشان دادن آسمان ایران برای پرواز‌های عبوری گفت: دشمنان ما به ویژه آمریکا با تمام قدرت واقعی و غیر واقعی‌شان با ارعاب و عملیات روانی تلاش کردند، شرایطی را به وجود آوردند تا از شمار پرواز‌های عبوری از آسمان ایران کاسته شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: ما هم در مقابل سعی کردیم با تمهیدات، تدابیر و گرفتن مجوز‌های لازم قانونی، یکسری امتیازات و تخفیفاتی را به شرکت‌های هواپیمایی پیشنهاد کنیم.

او ادامه داد: با بسته‌های تشویقی به شرکت‌های هواپیمایی به طور تدریجی توانستیم تا حدودی برنامه‌ریزی آمریکایی‌ها برای مخدوش کردن پرواز‌های عبوری آسمان ایران را مختل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی از ادامه جامع و دقیق‌تر این سیاست در سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: امید است با ارایه بسته‌های تشویقی، یک کار رقابتی قدرتمند در حوزه هوایی انجام دهیم.

اسلامی بیان کرد: تلاش شده با اتخاذ سیاست‌های تشویقی، بخشی از خساراتی که حوزه هوایی کشور متحمل شده است، جبران شود.

براساس آمار‌های اعلامی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در ۷ ماهه اول سال ۹۹، در مجموع ۵۲ هزار و ۱۱۹ پرواز عبوری از آسمان ایران ثبت شد و در مدت مشابه سال ۹۸ این تعداد به ۱۸۴ هزار و ۹۵۸ می‌رسید که حکایت از کاهش ۷۱/۸ درصدی پرواز‌های عبوری در این مدت دارد. این آمار در حالی ارائه شده که در مقیاس ماهانه در ماه‌های منتهی به مهرماه ۹۹ و تا قبل از شیوع موج دوم کرونا در جهان بر تعداد پرواز‌های عبوری از آسمان ایران افزوده شده بود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°