دستگیری کلاهبردار نفوذی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:24 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۳۵۹۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
جانشین پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک نفر کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد که به بهانه داشتن نفوذ در ادارات دولتی می‌تواند برای افراد خودرو خارجی وارد نماید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ کارآگاه "داود فرد" گفت: اواخر بهمن ماه سال گذشته یک فقره پرونده کلاهبرداری به دادخواهی خانمی از شعبه چهار بازپرسی دادسرای ناحیه ۸ تهران جهت رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی واصل شد.
 سرهنگ فرد افزود: محتویات پرونده حاکی از آن بود که شخصی به هویت فرید با شاکیه آشنا شده و با بهانه ازدواج به وی نزدیکتر شده و خود را یکی از مسئولان یکی از ارگان‌ها و فرد بسیار با نفوذ معرفی کرده و اظهار داشته می تواند برایشان خودرو خارجی وارد نماید که بواسطه این ترفند با جلب اعتماد شاکیه اقدام به اخذ مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان از وی کرده است.
 فرد ادامه داد: با گذشت 6 ماه و پیگیری شاکیه از خودروها، شخص کلاهبردار بهانه‌های واهی مبنی بر اینکه خودرو‌ها در گمرک است به شاکیه اعلام می‌کرد و در نهایت مشخص شد هیچ گونه خرید و وارد کردن خودرو در کار نبوده و شخص خواستگار کلاهبرداری بیش نبوده که با وعده‌های کذب و اغفال شاکیه اقدام به کلاهبرداری کرده است.
 کارآگاه فرد تصریح کرد: با آغاز تحقیقات پلیسی و اقدامات اطلاعاتی، هویت فرید مورد شناسایی قرار گرفت و با بررسی‌های بیشتر مشخص شد وی به همین شیوه از چند نفر دیگر کلاهبرداری کرده است. باهماهنگی بازپرس پرونده فرید طی یک عملیات پلیسی در مخفیگاهش واقع در شمال شهر دستگیر و در همان لحظه به کلاهبرداری از شاکیه معترف شد.
سرهنگ کارآگاه داود فرد گفت: در ادامه تحقیقات، تاکنون ۱۲ نفر مالباخته دیگر مورد شناسایی قرار گرفته اند و تحقیقات تکمیلی همچنان ادامه دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°