خشونت‌ ضدآسیایی تبار‌ها در آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:26 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۳۶۰۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷
شبکه اسکای نیوز از تشدید اقدامات نژادپرستانه ضد آسیایی تبار‌ها در آمریکا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شبکه تلویزیونی اسکای نیوز در گزارشی اعلام کرد، تصاویر دوربین‌های مداربسته، حمله یک شهروند آمریکایی را به یک مرد سالخورده آسیایی تبار به نام "ریتانا پکتی" ثبت کردند؛ فرد مضروب که ۸۴ سال سن داشت دو روز بعد از حمله درگذشت. وی یکی از قربانیان تشدید خشونت ضد آسیایی تبار‌های آمریکا بود.
دختر این مرد سالخورده آسیایی تبار در مصاحبه با خبرنگار شبکه اسکای نیوز گفت: هر زمان که تصویر به زمین خوردن پدرم را در اثر حمله فرد مهاجم می‌بینم برای من وحشتناک است. این موضوع مرا تشویق می‌کند که برای آگاه سازی جامعه آسیایی تبار‌های آمریکا برخیزم. من به خودم می‌گویم نباید دیگر سکوت کنم.
خبرنگار شبکه اسکای نیوز گفت، فرد مهاجم به "ریتانا پکتی" شهروند سالخورده آسیایی تبار به قتل وی متهم شده است. مرگ این شهروند سالخورده آسیایی تبار در آمریکا باعث شده که توجه‌ها به موضوع خشونت ضد آسیایی تبار‌ها جلب شود. پیش از این حادثه هشت نفر از آسیایی تبار‌ها در شهر آتلانتا در اثر خشونت جان باخته بودند که شش نفر از آن‌ها زنان آسیایی تبار بودند. همه این کشتار‌ها هم به مواضع دونالد ترامپ نسبت داده می‌شوند.

در شهرک چینی‌ها در سانفرانسیسکو گروهی از آسیایی تبار‌ها با تشکیل تیم‌هایی، گشت زنی در محلات شان را شروع کرده اند تا بتوانند امنیت محل زندگی شان را تامین کنند. آسیایی تبار‌ها در سانفرانسیسکو می‌گویند دونالد ترامپ مسئول تشدید خشونت‌ها است.
یکی از آسیایی تبار‌های سانفرانسیسکو به خبرنگار شبکه اسکای نیوز گفت: تنها چینی‌ها در آمریکا هدف حملات خشونت آمیز قرار نمی‌گیرند بلکه فیلیپینی ها، کامبوجی‌ها و همه آسیایی تبار‌ها هدف حملات قرار می‌گیرند. بسیاری از آسیایی تبار‌ها که هدف حملات قرار می‌گیرند این موضوع را اعلام نمی‌کنند، اما اکنون می‌خواهند اعتراض خود را برملا کنند. من خوشحالم که این غول خفته اکنون بیدار شده است.
آمریکا مدت‌ها با خشونت‌های ضد نژادی مواجه بوده است، اما موضوع خشونت ضد آسیایی تبار‌ها در این کشور موضوعی کم سابقه‌ای است و جامعه آسیایی تبار‌های آمریکا معتقدند که برای پایان دادن به این خشونت‌ها بیش از حرف و شعار، به اقدامات عملی نیاز است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°