تولید ۷۰۹ سامانه دفاعی در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:31 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۳۶۲۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۵
رئیس سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع: ۷۰۹ سامانه دفاعی را در کشور تولید و بومی سازی کرده ایم که این عدد معناداری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرتیپ شاهرخ شهرام - رئیس سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با موضوع دستاورد‌های صنعت دفاعی کشور گفت: در مجموع ۷۰۹ سامانه دفاعی را تولید کرده ایم که این عدد معناداری است. 10 سامانه دجیتالی را از صفر تا صد خودمان تولید کرده ایم که این خط تولید در منطقه بی نظیر است.
وی افزود: هر سال درصد بومی سازی سامانه‌های دفاعی بالا رفته است.
امیر سرتیپ شاهرخ شهرام گفت: در زمان تحریم و تهدید با اطمینان بیشتری از این سامانه‌های بومی استفاده کرده ایم.

رئیس سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع افزود: ۲۷۴ قرارداد با دانشگاه‌ها بسته ایم و با شرکت‌های دانش بنیان هم همکاری داریم و به همین دلیل از لحاظ پشتیبانی دارای بنیه قوی هستیم.
امیر سرتیپ شهرام گفت: در سال های گذشته رشد دو برابری در حوزه قطعه سازی را شاهد بودیم.
وی افزود: در جنگ الکترونیک و سایبر که به شکل گسترده‌ای در جهان شایع شده است، رشد قابل قبولی داشتیم.  ضربات اولیه از همین جا شروع می‌شود. تجهیزات باید در مقابل جنگ سایبری تاب آور باشد.
رئیس سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع گفت: سامانه‌های بومی ما تاب آور شده است. تاب آوری به این معنا که در مقابل تهدیدات شناسایی شده مقاوم باشیم.
امیر شهرام افزود: از هوشمند سازی و شبکه محوری کردن سامانه‌ها خوب استفاده کرده ایم.
رئیس سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع گفت: در حوزه زیر سطحی، هوایی و فضایی سامانه‌های بومی ما مقاوم است و همه این تجهیزات به سامانه هوشمند جنگ سایبری و ضد سایبری مجهز شده است.
وی گفت: تمام شناورهای کشور به سامانه های بومی مجهز شده است و این با همکاری شرکت های دانش بنیان، محققان دانشگاهی و مشاوران نظامی فراهم شده است.
 
رتبه خوبی در محصولات پهپادی داریم
امیر خواجه‌فرد -مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع هم گفت: ما باید هر چه استفاده می‌کنیم و نیاز دفاعی داریم؛ ظرفیت تولید آن را داشته باشیم. با توجه به تهدید‌ها و تحریم‌ها دهه ۷۰، زمان خودکفایی بود و در دهه ۹۰ به حوزه تولید ورود کرده ایم.
امیر خواجه‌فرد افزود: درصد عملیاتی ناوگان هوایی ما بیشتر شده است.
مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: رتبه خوبی در محصولات پهپادی داریم. در تولید و پشتیبانی از این سامانه‌ها هیچ مشکلی نداریم. دائم خودمان را در حوزه پهپادی رصد می کنیم و در حال ارتقای سامانه های جنگی هستیم. 
امیر خواجه‌فرد افزود: بومی سازی و ارتقا به خوبی انجام شده است و در این زمینه کاملاً خودکفا هستیم.
مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: ما در صنعت هوایی وارد تولید شده ایم. رشد تولید نیازمند فراهم سازی زیرساخت هاست.
امیر خواجه‌فرد افزود: برای افزایش تولید بسیاری از زیرساخت‌ها ارتقا یافته است. هدف ما از تحقیقات و ارتقا دانش بنیان‌ها تولید است.
مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: اقلام الکترونیکی بومی سازی شده است.
امیر خواجه‌فرد افزود: در هواپیمای یاسین و کوثر از زیر سامانه‌های همپوشان استفاده شده و این به این معناست که تولید این دو پرنده مستمر خواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°