تحول اساسی در صنعت هوایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:19 - چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۳۶۶۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
وزیر راه و شهرسازی گفت: باید با کمک شرکت‌های دانش بنیان، تحول اساسی در صنعت هوایی ایجاد کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای محمد اسلامی در حاشیه بازدید از هواپیمایی ایران ایر گفت: صنعت هوایی یکی از محور‌های تحریم آمریکا برای فلج کردن ایران بود,، اما تحریم در صنعت هوایی باعث شد تا با خودباروی و تکیه بر توان داخلی شرکت‌ها، به سمت استفاده از توان داخلی در تعمیر، ساخت و نگه‌داری قطعات هواپیما برویم.

اسلامی گفت: مهندسی تحقیقات، در این سال‌ها توانسته با خودباوری و فراهم کردن ابزار‌ها و قطعات هواپیما، تعمیرات را انجام دهد و با بهره‌برداری از قطعات مطابق با استاندارد، شرکت ایران ایر را پشتیبانی کند تا پرواز‌های داخلی را انجام دهد.

وی افزود: امروز دو اقدام مهم ایران ایر را بازدید کردیم، یکی از اقدامات، تعمیر هواپیمایی سنگین و پهن پیکر در ایران ایر بود که تاکنون تعمیرات آن‌ها انجام نمی‌شد و دوم تعمیر موتور‌هایی که تا پیش از این در کشور تعمیر نمی‌شد.

اسلامی گفت: بازدید امروز در راستای تقویت روحیه و استفاده از ظرفیت و توان داخلی بود تا بیشتر از ظرفیت مهندسی تعمیرات در این صنعت استفاده شود.

وی افزود: ایران دارای بهترین نیروی متخصص است، بطوریکه ایرانیان در بسیاری از کشور‌ها جزو نیرو‌های سلامت شرکت‌های بزرگ صنعت هوایی هستند.

اسلامی بیان کرد: با رویکرد‌های جدیدی که آغاز کردیم امیدوارم بتوانیم عقب ماندگی‌ها در بخش هواپیمایی را جبران کنیم و با پایه گذاری‌های اساسی جزو کشور‌های برتر دنیا در زمینه هوایی باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۲°