سند جامع استقرار بهره وری تا اواخر بهار اجرا می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:58 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۳۷۳۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۳
دبیر کمیته بهره وری وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: سند جامع استقرار بهره وری در این وزارتخانه تا اواخر بهار امسال نهایی و اجرا می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیدرضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی و رئیس انجمن ارگانیک ایران، در برنامه ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: می‌توانیم گام‌های بسیار بلندی را در بحث توسعه و رونق تولید محصولات کشاورزی برداریم.

او با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" ابراز امیدواری کرد که کمبود‌ها و کاستی‌ها جبران شود تا بتوان مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرد.

به گفته رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی، نحوه الگوی کشت، بیمه محصولات کشاورزی، خرید تضمینی محصولات، کنترل فرسایش خاک و بهره وری آب در کشت محصولات از جمله موضوعاتی هستند که هنوز برای تولیدکنندگان به خوبی تبیین نشده است تا بتوانند به راحتی در این زمینه سرمایه گذاری کنند.

او با بیان اینکه برای افزایش بهره وری، ابتدا باید راه را برای تولیدکنندگان و متولیان امر روشن کنیم، تاکید کرد: یکی از علل عمده پائین بودن نرخ بهره وری، جدی نگرفتن بخش خصوصی است.

علیرضا نیکویی دبیر کمیته بهره وری در وزارت جهاد کشاورزی، نیز دیگر میهمان برنامه، در ادامه گفت: طبق محاسبات سازمان بهره وری آسیا، با وجود اینکه از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ ایران رشد اقتصادی خوبی داشته، اما از لحاظ بهره وری پیشرفت متناسبی نداشته است.

او با اشاره به اینکه بر اساس هدف گذاری ها، همه دستگاه‌ها باید سهم ۳۵ درصدی بهره وری را داشته باشند، گفت:، اما با توجه به اهمیت بخش کشاورزی، سهم ۴۰درصدی بهره وری در این بخش در نظر گرفته شده است.

دبیر کمیته بهره وری در وزارت جهاد کشاورزی افزود: سهم ۴۰ درصدی بهره وری در بخش کشاورزی با رشد اقتصادی ۸ درصدی به معنای این است که ۳.۲ درصد از رشد اقتصادی که قرار است در بخش کشاورزی اتفاق بیفتد باید سهم بهره وری باشد.

نیکویی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید محیط کسب و کار را برای تولیدکنندگان فراهم کند گفت: نباید اجازه دهیم این محیط به انحصارگرایی آلوده شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۷°