۱۳ بدر در خانه می‌مانیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:15 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۳۷۸۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
آمار‌های کرونا دوباره روند صعودی به خود گرفته و تعداد شهر‌های قرمز و نارنجی به سرعت درحال افزایش است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
افزایش آمار کرونایی ها در کشور پیامد سفر‌ها، دورهمی‌ها و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در چند هفته‌ی اخیر است. فردا ۱۳ فروردین، هرگونه تجمعی، اوضاع را بدتر خواهد کرد.
 
سخنگوی ستاد ملی کرونا تاکید کرد: مصوبات این ستاد برای روز سیزدهم فروردین، کامل اجرا خواهد شد.
 

دکتر رئیسی همچنین با اشاره به کاهش رعایت‌ها، به ویژه در زمینه‌ی تردد‌های بین شهری گفت: متاسفانه این پیش بینی قطعی است که آمار‌های کرونایی بالاتر هم خواهد رفت.
 
 
فرمانده انتظامی تهران بزرگ هم گفت:​ در روز طبیعت همانند سال گذشته تمامی تفرجگاه ها، بوستان‌ها و پارک‌ها تعطیل خواهند بود و حتی مردم اجازه ندارند در حاشیه تهران، در حاشیه بزرگراه‌ها و حتی حاشیه پارک‌ها اتراق کنند.

سردار سرتیپ حسین رحیمی افزود: سال گذشته مردم همکاری خوبی با پلیس داشتند و امسال نیز بنابه تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا حضور مردم در بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها ممنوع اعلام شده است.

وی گفت: با هماهنگی شهرداری ورودی تمامی پارک‌ها مسدود شده است و مردم در روز طبیعت به خاطر حفظ سلامتی و جلوگیری از شیوع کرونا نمی‌توانند در پارک‌ها حضور داشته باشند.

فرمانده انتظامی تهران افزود: در صورت مراجعه و حتی توقف در معابر بوستان‌ها و حتی حاشیه بزرگراه‌ها و حاشیه تهران پلیس بر اساس قانون اعمال جریمه می‌کند و خودرو متخلفان به پارکینگ هدایت خواهد شد.

سردار رحیمی گفت: همچنین بنا به تدبیر ستاد ملی کرونا پلاک‌های غیر بومی حق تردد در تهران را به دلیل اینکه به وضعیت نارنجی تبدیل شده، ندارند.

وی افزود:​ تردد در خیابان‌ها و سطح شهر در روز طبیعت آزاد است و رانندگان مشکلی نخواهند داشت.
 
بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا فردا، تجمع در پارک‌ها و بوستان‌ها ممنوع است. امسال هم مانند سال گذشته با احترام به کادر درمان و اهمیت دادن به سلامت خود و دیگران در خانه بمانیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°