افزایش شهرهای قرمز و نارنجی در روزهای آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:49 - چهارشنبه 25 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۳۸۰۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۸
سخنگوی ستاد مقابله با کرونای کشور گفت: در صورتیکه پروتکل های بهداشتی به دقت و سختگیرانه رعایت نشود پیش بینی می کنیم تعداد شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی در کشور طی روزهای آینده افزایش یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر رئیسی با بیان اینکه متاسفانه سوش جدید ویروس کرونا در کشور سوش ویروس انگلیسی است، افزود: سفر‌های نوروزی یکی از عوامل موثر شیوع کرونا در کشور است.

وی گفت: قبل از تعطیلات حدود ۹ شهر قرمز در کشور داشتیم که امروز به ۳۲ شهر افزایش یافته و شاهد افزایش شهرستان‌های دارای وضعیت نارنجی از ۴۲ شهر به ۸۵ هستیم.

رئیسی با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سفر‌ها افزود: با ادامه‌ی این روند متاسفانه پیش بینی می‌کنیم طی یک هفته تا ۱۰ روز آینده، شاهد افزایش شهر‌های قرمز و نارنجی در کشور باشیم.

او گفت: در استان تهران، هم اکنون شهرستان‌های پاکدشت، پردیس، تهران، رباط کریم، ری، شمیرانات، شهریار، فیروزکوه و ورامین نارنجی شدند و متاسفانه شهرستان دماوند قرمز شده است.

وی با بیان اینکه میزان بستری‌ها در دو سه ماه گذشته کمتر ۷۰۰ نفر بود، افزود: امروز این تعداد به بیش از هزار نفر رسیده است که با افزایش میزان بستری‌ها باید منتظر افزایش تعداد فوتی‌ها و سه رقمی شدن آن در روز‌های آینده باشیم.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: از خانواده‌ها خواهش می‌کنیم برای حفاظت از عزیزان خود، سالمندان و بیماران زمینه ای، در روز طبیعت در خانه بمانند. چرا که در صورت توجه نکردن به این توصیه‌ها متاسفانه شاهد افزایش مرگ و میر‌ها خواهیم بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°