از محورهای اصلی تولید واکسن کرونا در جهان می شویم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:08 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۳۸۱۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۹
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در بحث تولید واکسن با تکیه بر جوانان غیور این سرزمین یکی از محور‌های اصلی تولید و صادرات واکسن در سطح جهان خواهیم بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر نمکی در مراسم جشن ملی پرچم، با تبریک ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران افزود: یکی از مقاطع تاریخی این کشور، ۱۲ فرورین است که استقلال و آزادی این کشور را رقم زد و خود باوری و تکیه بر خویشتن از دستاورد‌های آن بود.
 وی با بیان اینکه یکی دیگر از دستاورد‌های این استقلال بحث نظام سلامت است گفت: قبل از انقلاب میزان مرگ و میر کودکان و زنان در دوران بارداری و زایمان حداقل ۱۰ برابر امروز و میزان واکسیناسیون کودکان نیز حدود ۲۰ درصد بود، در حالی که اکنون در دورترین نقاط کشور نیز خانه بهداشت و سلامت داریم.
 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: امروز خدمات درمانی و تخت بیمارستانی ما به گونه‌ای است که در شرایط کرونا به همه بیماران در داخل بیمارستان خدمات درمانی ارائه کردیم و هیچ بیماری را سرگردان نگذاشتیم.
وی گفت: با استفاده از تجربه دفاع مقدس به گونه‌ای عمل کردیم که در زمینه ماسک و تجهیزات پزشکی در کمتر از ۶۰ روز از نقش وارد کننده به تولید کننده و حتی صادرکننده تبدیل شدیم.
 نمکی افزود: در بحث تولید واکسن نیز یکی از کشور‌های تاثیرگذار در منطقه هستیم که با توجه به جوانان غیور این سرزمین یکی از محور‌های اصلی تولید واکسن برای خودمان و صادرات آن در سطح جهان خواهیم بود.
 
در پایان این مراسم از تعدادی از مدافعان سلامت تجلیل به عمل آمد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°