ممنوعیت فروش مرغ قطعه شده از شنبه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:13 - چهارشنبه 25 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۳۸۵۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۱
بر اساس ابلاغ اتاق اصناف ایران، فروش مرغ قطعه شده یا طعم دار (جوجه کباب) ممنوع است و از شنبه ۱۴ فروردین با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 اتاق اصناف ایران از ممنوعیت عرضه مرغ قطعه بندی شده توسط واحد‌های صنفی خبر داد و اعلام کرد: براساس بند ۲ مصوبه جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور، عرضه مرغ قطعه بندی شده و یا طعم دار کردن قطعات مرغ توسط واحد‌های صنفی ممنوع است.

در نخستین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور که به ریاست وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، عرضه مرغ تکه‌ای (قطعه شده) در کلیه واحد‌های صنفی ممنوع شد.

بر این اساس، قیمت مصوب مرغ گرم برای مصرف کننده جهت عرضه در واحد‌های صنفی، کیلویی ۲۴ هزارو ۹۰۰ تومان تعیین شد و صرفا واحد‌های صنعتی منتخب، مجاز به بسته بندی مرغ قطعه شده هستند.

بر اساس این گزارش، بازرسان سازمان حمایت از مصرف کنندگان نیز واحد‌های بسته‌بندی بزرگ را به طور مستمر پایش و حجم تولید آن‌ها را به طور پیوسته رصد خواهند کرد تا از سقف مصوب قرارگاه استانی فراتر نرود.

بر اساس ابلاغ اتاق اصناف ایران، با متخلفان این مصوبه از روز شنبه ۱۴ فروردین به شدت برخورد خواهد شد، ضمن اینکه نظارت و بازرسی توسط نمایندگان سازمان تعزیرات حکومتی، بازرسان سازمان حمایت از مصرف کنندگان و اتاق‌های اصناف و سایر نهاد‌های مسوول، برای اجرای دقیق دستورالعمل ابلاغی در دستور کار قرار گرفته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°