خیابان ولیعصر (عج) در مسیر جهانی شدن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:36 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۳۸۵۷
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
مستندات و ضوابط ثبت خیابان ولیعصر (عج) در فهرست میراث فرهنگی جهان تدوین می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 شهردار تهران درباره آخرین اقدامات نهاد متبوعش برای قرار گرفتن خیابان ولیعصر (عج) در فهرست میراث فرهنگی جهان، گفت: آنچه که تاکنون برای این امر انجام شده، تدوین ضوابط و ورود به لیست دبیرخانه ثبت جهانی است.

پیروز حناچی افزود: تکمیل پرونده تمام آثاری که خواستار ثبت در فهرست میراث فرهنگی جهانی هستند، فرآیند طولانی و خاص مربوط به خود را دارد و اکنون این روند در خصوص خیابان ولیعصر نیز سپری می‌شود.

وی اضافه کرد: آنچه که تاکنون برای ثبت جهانی خیابان ولیعصر انجام شده تدوین ضوابط و ورود به لیست دبیرخانه ثبت جهانی است.

حناچی اظهار داشت: فرآیند در نوبت ثبت قرار گرفتن و تکمیل پرونده نیز در دست اجراست و همانگونه که قول دادیم، تلاش می‌کنیم تا به نتیجه برسد.

شهردار تهران گفت: بخشی از اقدامات مربوط به این موضوع که از مسئولیت‌های مدیریت شهری محسوب می‌شود، تکمیل پرونده است و بخش دیگر آن مربوط به دبیرخانه جهانی است.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان دبیرخانه جهانی مستندات و مدارک ارائه شده در خصوص خیابان ولیعصر (عج) را بررسی می‌کنند و در صورت تصویب موضوع از سوی آنان، مراحل بعدی ثبت انجام می‌شود.

حناچی ادامه داد: خیابان ولیعصر یکی از خیابان‌های منحصر به فرد جهانی است و تمام ویژگی‌های یک خیابان کامل را دارد.

شهردار تهران ابراز امیدواری کرد که تلاش مدیریت شهری پایتخت برای ثبت خیابانی که تمامی تهرانی‌ها و اغلب ایرانی‌ها از آن خاطره دارند به سرانجام برسد.

خیابان ولیعصر به طول ۱۸ کیلومتر از میدان راه آهن مقابل ایستگاه راه آهن در جنوب شهر آغاز می‌شود و تا میدان تجریش در شمال پایتخت ادامه دارد.

قدمت خیابان ولیعصر به دوران قاجار باز می‌گردد و هنوز ابنیه متعلق به همین دوران در این خیابان قابل مشاهده است.

شهرداری تهران به تازگی یکی از بنا‌های تاریخی خیابان ولیعصر به نام خانه مینایی را به عنوان موزه این خیابان اختصاص داد تا در آن مکان، داستان‌های این خیابان قدیمی برای مردم روایت شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°