موج بلند کرونایی خواهیم داشت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:12 - چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۳۹۰۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اگر همین روند ادامه یابد تا ۱۰ روز آینده موج بسیار بلندی خواهیم داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: البرز و ایلام وارد موج کرونا شده اند و بعضی از استان‌ها مانند مازندران، گیلان، چهار محال و بختیاری، مرکزی و لرستان هم در آستانه ورود به موج جدید بیماری هستند، سایر استان‌های کشور هم روند صعودی را طی می‌کنند. آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، فارس و سمنان روند صعودی دارند و اگر همین روند را شروع کنند تا ۱۰ روز آینده موج بسیار بلندی خواهیم داشت.
آقای دکتر علیرضا رئیسی در نشستی گفت: امروز جلسه با حضور رئیس جمهور برگزار شد و آخرین وضعیت بیماری را در ایران و جهان مرور کردیم با توجه به تردد ها، دورهمی ها، عید دیدنی ها، خرید‌های شب عید و رعایت کم شیوه نامه‌های بهداشتی شاهد خیز جدید بیماری در خیلی از استان‌های کشور هستیم و روند کشور یک روند صعودی است.
وی ادامه داد: در الگو‌هایی همه گیر شناسی، الگوی افزایش بیماران مبتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی در اکثر استان‌های کشور در حال اتفاق افتادن است. در تعطیلات نوروز تردد‌های جاده‌ای نسبت به پارسال صد در صد افزایش یافت و این افزایش نسبت به پارسال بسیار زیاد‌تر بود. پارسال تردد بین شهر‌ها نزدیک به صفر رسیده بود. الان وضعیتی که در کشور با آن رو به رو هستیم خیز بسیار بلند است اگر شیوه نامه‌های بهداشتی به خوبی رعایت نشود شاهد خیزی بلند هستیم همان طور که در خوزستان شاهد آن بودیم، البته با توجه به رعایتی که هم اکنون در خوزستان صورت می‌گیرد بیماری در حال کنترل است.
وی افزود: البرز و ایلام وارد موج کرونا شده اند. در بعضی از استان‌ها مازندران، گیلان، چهار محال و بختیاری، مرکزی و لرستان هم در آستانه ورود به موج جدید بیماری هستند، سایر استان‌های کشور هم روند صعودی را طی می‌کنند. آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، فارس و سمنان روند صعودی دارند و اگر همین روند ادامه یابد تا ۱۰ روز آینده موج بسیار بلندی خواهیم داشت.
برچسب ها: کرونا ، موج چهام ، رئیسی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۲°