فیل ماهی ۵۰۰ کیلویی در تور صیادان رستمرودی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:53 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۳۹۰۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱
صیادان رستمرود نور که برای صید ماهی دل به دریا زده بودند با صحنه عجیبی مواجه شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون شیلات مازندران با تایید این اتفاق گفت: این فیل ماهی حدود ۵۰۰ کیلوگرمی سه روز قبل به طور اتفاقی در تور صیادان رستمرود نور گرفتار و به محض اطلاع از این اتفاق کارشناسان مرکز تکثیر ماهیان شهید رجایی ساری به محل اعزام شدند.

عباس زاده افزود: کارشناسان شیلات با بررسی این ماهی صید شده که به دلیل گرفتار شدن در تور صیادان و استرس ناشی از آن، نیمه جان شده بود اعلام کردند امکان تکثیر از این ماهی وجود ندارد و اگر دوباره در دریا رها شود به دلیل نیمه جان بودن احتمال دارد در تور صیادان غیرمجاز بیفتد.

او ادامه داد: ماهی خاویاری صید شده به شرکت مادر تخصصی منتقل و ۳۶ کیلوگرم خاویار از این ماهی استحصال شد.

معاون شیلات مازندران با بیان اینکه ماموران یگان حفاظت شیلات به صورت منظم در صیدگاه‌ها حضور دارند، افزود: صیاداتی که به صورت اتفاقی ماهیان خاویاری در تور آن‌ها می‌افتد موظف هستند این اتفاق را به شیلات گزارش دهند.

عباس زاده گفت: ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری در دریای خزر از سال ۲۰۱۰ آغاز شد و هرگونه صید تجاری این گونه در خطر انقراض، قاچاق محسوب و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

دریای خزر بزرگ‌ترین منبع ماهیان خاویاری جهان بیش از ۹۰ درصد خاویار جهان را تأمین می‌کند و فیل‌ماهی، تاس‌ماهی ایرانی و روسی، ماهی شیب و ازون‌برون گونه‌های اصلی ماهیان خاویاری دریای خزر هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°