مراجعه 2.5 میلیون نفر در نوروز به مراکز درمانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۳۹۰۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مراجعه حدود 2.5 میلیون نفر در طول اجرای طرح سلامت نوروزی به مراکز درمانی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در برنامه روی خط خبر با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح سلامت نوروزی یعنی از ۲۵ اسفند ۹۹ تا صبح امروز ۲ میلیون ۴۳۵ هزار ۷۴۹ نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند، گفت: یک میلیون و ۹۳۳ هزار نفر از آن‌ها درمان و ترخیص شدند و ۱۰۲ هزار و ۳۶۵ نفر نیز همچنان تحت درمان هستند.
وی افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۸۰ درصد افزایش داشته است.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه در طرح سلامت نوروزی امسال نزدیک به ۱۴۵ هزار عمل جراحی انجام شده است، گفت: حدود ۵۱ هزار و ۴۰۸ مورد از این عمل‌های جراحی، عمل‌های جراحی اورژانس است، و ۹۳ هزار و ۶۵۱ عمل جراحی الکتیو انجام شد.
وی با اشاره به تنوع بیماران مراجعه کننده گفت: از کل بیماران مراجعه کننده ۲۸۶ هزار و ۱۶۵ مورد تنفسی، ۱۴۴ هزار و ۲۵۲ مورد ترومایی، ۸۳ هزار و ۵۳۸ مورد قلبی، ۸۸ هزار و ۲۰۳ مورد گوارشی بودند.
خالدی با بیان اینکه همه این آمار‌ها نسبت به سال ۹۹ افزایش زیادی داشته است، گفت: بیماران تنفسی ۶۵ درصد، بیماران ترومایی حدود ۱۳۶ درصد، بیماران قلبی ۶۹ درصد و موارد گوارشی هم نزدیک به ۱۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش مراجعات به مراکز درمانی داشتیم.
وی درباره تعداد ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی نیز گفت: از ابتدای اجرای طرح سلامت نوروزی ۲۱۶ هزار و ۵۰۸ ماموریت انجام شده که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۹ حدود ۲۵ درصد افزایش داشته است.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °