ویژه‌برنامه انتخاباتی «به بلندای ایران» در رادیو ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:19 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۳۹۰۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸
رادیو ایران به منظورجلب مشارکت گسترده مردم، برای حضور آحاد ملت ایران در پای صندوق‌های رای و برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ برنامه «به بلندای ایران» را تهیه کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از شبکه رادیویی ایران، گروه سیاسی رادیو ایران در راستای افزایش آگاهی عمومی و زمینه سازی مناسب برای حضور مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از اواسط اسفند ماه برنامه‌های مختلفی را تهیه کرده است که یکی از این برنامه‌ها «به بلندای ایران» نام دارد.

در این برنامه به منظور افزایش حضور آگاهانه مردم در انتخابات و نیز بالا بردن نقش مخاطبین همه استان‌ها در برنامه‌های انتخاباتی با طراحی ۳۱ برنامه ۳۰ دقیقه‌ای مستند داستانی، ضمن بررسی فرصت‌ها، اولویت‌ها و مشکلات اساسی استان‌های کشور، با همیاری خود مردم و گروهی از نخبگان استان، برنامه‌ها و پیشنهادات منسجم و منطقی را برای حل مشکلات و بهبود شرایط استان به نامزد‌های سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی‌شهر و روستا ارائه می‌شود.

در ابتدای برنامه در بخش «دریچه» به معرفی استان نظیر موقعیت جغرافیایی، اهمیت و جایگاه مختلف استان در میان سایر استان‌های کشور، پیشرفت‌ها و دستاورد‌های استان در سال‌های گذشته می‌پردازد.

در بخش «گنج نهان» افتخارات مهم استانی (علمی، صنعتی، هنری و فرهنگی) و اولویت‌های هر استان در انتخابات ریاست جمهوری بررسی می‌شود و با همیاری خود مردم ویژگی‌های رییس جمهور اصلح و نامزد شورای شهر و روستا در دوران حساس کشور شناسایی می‌شود و تا جای ممکن راهکار‌هایی برای برطرف شدن مشکلات ارائه می‌دهد. در بخش سوم به بررسی ارائه مطالبات و انتظارات مردم از رییس جمهوری پردازد.

در بخش چهارم با عنوان «نبض» به فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در استان (با نگاه اشتغال‌زایی، رفع محرومیت و برطرف کردن موانع تولید …) می‌پردازد و نقش رئیس جمهور و دستگاه اجرایی کشور برای برطرف کردن این موانع و مشکلات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در بخش پایانی با عنوان «هوای تازه» نخبگان و شخصیت‌های علمی استان که شاید جزء مقامات اجرایی قبلی کشور هم باشند برای برطرف شدن مشکلات و چالش‌های استان و یا عملیاتی شدن طرح‌هایی که می‌تواند استان و حتی کشور را متحول کند پیشنهادات و راهکار‌هایی را به رییس جمهور آینده ارائه می‌دهند.

«به بلندای ایران» به تهیه کنندگی حسین معصومی و اجرای حامد نجم الهدی جمعه‌ها ساعت ۱۶ از رادیو ایران پخش می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°